Знищення системи фінансового контролю

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Орлов Олександр Петрович, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Орлов Олександр Петрович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Злочинним угрупуванням - незаконно призначеним головою офісу фінансового контролю Ігорем Буграком та крадійкою міністром фінансів Оксаною Маркаровою ініційовано та на останному засіданні 3 березня 2020 р. прийнято постанову Кабінету Міністрів № 182 "Деякі питання органів державного фінансового контролю", якою ліквідовано міжрегіональні територіальні органи Державної аудиторської служби.

Неминучими наслідками такої «реформи» будуть:

1. Кількість перевірок і моніторингів закупівель, які відповідно до закону про публічні закупівлі мають здійснювати органи фінансового контролю, буде суттєво обмежена. При тому, що існує суспільна потреба в охоплення таким контролем 100% закупівель, навіть до скорочення у 2019 моніторінгом було охоплено лише 5%.

2. Не буде реалізована з квітня 2020 року нова норма закону про публічні закупівлі щодо накладання Офісом фінансового контролю штрафів на службових (посадових), уповноважених осіб замовника у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (через відсутність фахівців на місцях);

3. Значне зменшення контрольних заходів призведе до масштабної втрати бюджетних ресурсів, стрімкого зростання зловживань у фінансовій сфері та розкрадання бюджетних коштів і майна;

4. Правоохоронні органи не зможуть ні зупинити, ні виявити порушення, оскільки проведення заходів фінансового контролю не відноситься до їх компетенції (за 2019 рік фахівцями Держаудитслужби у співпраці з правоохоронними органами виявлено порушень на 3 млрд. гривень);

5. Скорочення майже на 90% чисельності органів державного фінансового контролю і втрата кваліфікованих працівників призведе до неможливості охоплення контролем не тільки регіонів, а і наймасштабніших видатків держави чи суб’єктів господарювання, активами яких володіє держава (Міноборони, Укроборонпром, МВС, Пенсійний фонд та ін).

Необхідно негайне втручання в ситуацію Президента, Парламенту, Уряду та термінового зупинення такої «реформи», яка буде мати незворотні катастрофічні наслідки і призведе до знищення системи державного фінансового контролю в України.

у звязку з цим прошу надати в електронному вигляді, відскановану, з підписами інформацію :

про заходи, які вживалися РНБО України щодо протидії ліквідації системи фінансового контролю

З повагою,

Орлов Олександр Петрович

Служба доступу до публічної iнформацii, Апарат РНБО, Рада національної безпеки і оборони України

1 Attachment