Заступники

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Олена Грановська, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Олена Грановська

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Листи, висновки у 2019-2020рр результатів спеціальної перевірки заступника міського Нарожного Георгія Олександровича, Ясніцького Олександра Олександровича у Чорноморській міській раді Одеської області.

З повагою,

Олена Грановська

Від: Сервіс автоматизованої обробки та контролю вхідної кореспонденції
Національна Поліція

-- відповідь пишіть над цим рядком --

Доброго дня, Олена Грановська!

Створен запит #285052 до Сервіс вхідної електронної кореспонденції НПУ .

Ви можете [1]подивитися прогрес цієї заявки онлайн .

--------------------------------------------------------------------------

Цей лист згенеровано автоматично системою.
Не відповідайте на нього.

References

Visible links
1. https://ticket.np.gov.ua/view.php?auth=o...

Посилання

Від: Сервіс автоматизованої обробки та контролю вхідної кореспонденції
Національна Поліція

-- відповідь пишіть над цим рядком --

Доброго дня, Олена Грановська!

Створен запит #207712 до Сервіс вхідної електронної кореспонденції НПУ .

Ви можете [1]подивитися прогрес цієї заявки онлайн .

--------------------------------------------------------------------------

Цей лист згенеровано автоматично системою.
Не відповідайте на нього.

References

Visible links
1. https://ticket.np.gov.ua/view.php?auth=o...

Посилання

Від: Сервіс автоматизованої обробки та контролю вхідної кореспонденції
Національна Поліція

-- відповідь пишіть над цим рядком --

Доброго дня, Олена Грановська

На ваше звернення #207712 надана відповідь:

Шановний(а) Олена Грановська!

Інформуємо, що публічна інформація – це відображена та задокументована
будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана
або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх
обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у
володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної
інформації, визначених цим Законом.

Відповідно до вимог Закону України Про доступ до публічної інформації»
запит має містити:
1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної
пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;
(Відповідно до статті 28 Цивільного кодексу України ім'я фізичної особи,
яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по
батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини,
до якої вона належить».)
2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа,
щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Зразок форми для запиту ви можете [1]отримати тут.

[2]Перейти для ознайомлення з відповіддю.

--------------------------------------------------------------------------

Цей лист згенеровано автоматично системою.
Не відповідайте на нього.

References

Visible links
1. http://www.npu.gov.ua/uk/publish/article...
2. https://ticket.np.gov.ua/view.php?auth=o...

Посилання

Від: Сервіс автоматизованої обробки та контролю вхідної кореспонденції
Національна Поліція

-- відповідь пишіть над цим рядком --

Доброго дня, Олена Грановська

На ваше звернення #285052 надана відповідь:

Шановний(а) Олена Грановська!

Інформуємо, що публічна інформація – це відображена та задокументована
будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана
або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх
обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у
володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної
інформації, визначених цим Законом.

Відповідно до вимог Закону України Про доступ до публічної інформації»
запит має містити:
1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної
пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;
(Відповідно до статті 28 Цивільного кодексу України ім'я фізичної особи,
яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по
батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини,
до якої вона належить».)
2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа,
щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Зразок форми для запиту ви можете [1]отримати тут.

[2]Перейти для ознайомлення з відповіддю.

--------------------------------------------------------------------------

Цей лист згенеровано автоматично системою.
Не відповідайте на нього.

References

Visible links
1. http://www.npu.gov.ua/uk/publish/article...
2. https://ticket.np.gov.ua/view.php?auth=o...

Посилання

Олена Грановська

Доброго дня!

Надана відповідь відділу публічної інформації ДДЗ НПУ не відповідає усталеній практиці застосування Закону України "Про доступ до публічної інформації". На це звертав увагу і Вищий адміністративний суд України у постанові Пленуму "Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації" від 29.09.2016 № 10. Процитуємо цей документи:

"9.6. Вимога зазначати у запиті ім'я (найменування) запитувача є для розпорядника інформативною та не впливає на умови виконання ним вимог Закону. Обов'язок розпорядника надати інформацію (документи) на запит не змінюється залежно від особи запитувача та зазначення у запиті його імені, якщо підстави для обмеження доступу до такої інформації відсутні (стаття 19 Закону № 2939-VI).

Контактна інформація (поштова адреса чи адреса електронної пошти, а також номер засобу зв'язку) необхідна для того, щоб розпорядник інформації мав змогу надіслати запитувачу відповідь на актуальну адресу, а також для зворотного зв'язку із запитувачем (наприклад, для уточнення запитуваної інформації, повідомлення про відправлення відповіді тощо).

Якщо у запиті вказано контактну інформацію, якої достатньо для належного виконання розпорядником свого обов'язку, а саме надання відповіді на запит, то встановлення особи запитувача не має суттєвого значення для прийняття розпорядником рішення про надання інформації.

При вирішенні питання щодо того, чи надавати інформацію у відповідь на запит, будь-який розпорядник інформації повинен акцентувати увагу не на особі запитувача чи обставинах його життя, а виходити з того, що така інформація розкривається необмеженому колу осіб.

Більше того, законодавством у сфері доступу до публічної інформації не передбачено обов'язку розпорядника інформації ідентифікувати особу запитувача. Тобто запитувачу не потрібно додавати до запиту документи, що посвідчують особу (копію паспорта, ідентифікаційного коду), а розпорядник інформації не здійснює жодних дій з перевірки особи запитувача, наприклад звірення підпису із зразком, надсилання уточнюючих запитань тощо. Тобто запитувач може вказати будь-яке прізвище, ім'я, по батькові, і розпорядник не може і не повинен його перевіряти".

Отже, надана на запит відповідь не відповідає вимогам частини 1 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та не містить жодної із передбачених законом підстав для відмови у доступі до публічної інформації. За таких умов вказана відповідь на запит є незаконною.

Прошу надати відповідь на мій запит, у разі повторної відмови буду скаржитись Міністру Авакову та Уповноваженому по правам людина та суду.

З повагою,

Олена Грановська

Від: Mail Delivery System

This message was created automatically by mail delivery software.

A message that you sent could not be delivered to one or more of its
recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

[email address]
host mx.police.gov.ua [91.227.69.84]
SMTP error from remote mail server after RCPT TO:<[email address]>:
550 5.1.1 <[email address]>: Recipient address rejected:
police.gov.ua

Посилання

Юридичний коментар

Коментує Людмила Опришко, адвокатеса, медіа-юристка ГО "Платформа прав людини"

Така відповідь відділу публічної інформації ДДЗ НПУ не відповідає усталеній практиці застосування Закону України "Про доступ до публічної інформації". На це звертав увагу і Вищий адміністративний суд України у постанові Пленуму "Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації" від 29.09.2016 № 10. Процитуємо цей документи:

"9.6. Вимога зазначати у запиті ім'я (найменування) запитувача є для розпорядника інформативною та не впливає на умови виконання ним вимог Закону. Обов'язок розпорядника надати інформацію (документи) на запит не змінюється залежно від особи запитувача та зазначення у запиті його імені, якщо підстави для обмеження доступу до такої інформації відсутні (стаття 19 Закону № 2939-VI).

Контактна інформація (поштова адреса чи адреса електронної пошти, а також номер засобу зв'язку) необхідна для того, щоб розпорядник інформації мав змогу надіслати запитувачу відповідь на актуальну адресу, а також для зворотного зв'язку із запитувачем (наприклад, для уточнення запитуваної інформації, повідомлення про відправлення відповіді тощо).

Якщо у запиті вказано контактну інформацію, якої достатньо для належного виконання розпорядником свого обов'язку, а саме надання відповіді на запит, то встановлення особи запитувача не має суттєвого значення для прийняття розпорядником рішення про надання інформації.

При вирішенні питання щодо того, чи надавати інформацію у відповідь на запит, будь-який розпорядник інформації повинен акцентувати увагу не на особі запитувача чи обставинах його життя, а виходити з того, що така інформація розкривається необмеженому колу осіб.

Більше того, законодавством у сфері доступу до публічної інформації не передбачено обов'язку розпорядника інформації ідентифікувати особу запитувача. Тобто запитувачу не потрібно додавати до запиту документи, що посвідчують особу (копію паспорта, ідентифікаційного коду), а розпорядник інформації не здійснює жодних дій з перевірки особи запитувача, наприклад звірення підпису із зразком, надсилання уточнюючих запитань тощо. Тобто запитувач може вказати будь-яке прізвище, ім'я, по батькові, і розпорядник не може і не повинен його перевіряти".

Отже, надана на запит відповідь не відповідає вимогам частини 1 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та не містить жодної із передбачених законом підстав для відмови у доступі до публічної інформації. За таких умов вказана відповідь на запит є незаконною.