Застосування ст.49 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в період карантину

Олена Глушко

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію.

До мене як до юриста ГО "Донбас СОС" надходять численні звернення від пенсіонерів, які є внутрішньо переміщеними особами, але не мають змоги повернутися до місця свого проживання на підконтрольній території України через обмеження на перетин лінії розмежування, встановлені органами незаконних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях України.
Між іншим, вони питають або повідомляють про факти припинення пенсійних виплат з боку Пенсійного Фонду України на підставі ст. 49 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідно до підпункту 4) частини першої цієї статті, виплата пенсії за рішенням територіальних органів ПФУ припиняється у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд.
Оскільки обмеження або повна заборона на перетин лінії розмежування тривають від березня 2020 року, у деяких осіб вже підходить або настав 6-місячний строк, протягом якого вони не можуть отримати свою пенсію через те, що знаходяться на тимчасово окупованій території України.

Хочу зазначити, що, відповідно до підпункту 3) пункту 1 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України № 530-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”, з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків надання адміністративних та інших послуг.

У зв'язку з цим, прошу повідомити:

- чи приймалися Правлінням Пенсійного Фонду України або іншими органами виконавчої влади будь-які накази, постанови, інші нормативно-правові акти або офіційні роз'яснення щодо забезпечення захисту прав громадян України на пенсійні виплати, якщо вони не можуть скористатися цими виплатами протягом строку більше ніж 6 місяців, у тому числі у період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України?

З повагою,

Олена Глушко
юрист ГО "Донбас СОС"

Пенсійний фонд України

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]