Запит щодо законності встановлення блокуючих пристроїв на дорогах загального користування

Доброго дня!

Згідно зі статтею 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію, при цьому згідно зі статтею 19 цього самого закону запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Зважаючи на вищенаведене, відповідно до статей 5, 6, 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 6 Закону України «Про інформацію», прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Чи законно встановлені шлагбауми та бетонні блоки які перекривають рух автотранспорту по дорогах загального користування в населеному пункті с. Гора на вулицях:
1. Західна ( біля будинку № 27 )
2. Квітнева ( біля будинку № 73 )
3. Горіхова ( біля будинку № 23 )
4. Бориспільська ( біля будинку № 57 )

Дане питання є надзвичайно важливим, адже встановлювати будь-які блокуючі пристрої, шлагбауми, бетонні блоки або інші елементи благоустрою, які обмежують проїзд автомобілів, можлива тільки на ділянках, які перебувають у довгостроковій оренді або у власності. Крім того, така установка повинна бути узгоджена з місцевою радою та ГУНП в Київській області.

В даному випадку, заблоковані дороги загального користування. Жителі села Гора занепокоєні, адже у разі виникнення небезпечної ситуації, штучні перешкоди на дорогах вагомо зменшують шанси людей на збереження їхнього життя та здоров’я.
Перекрити дороги створюють значні перешкоди для проїзду машин невідкладної медичної, протиаварійної та протипожежної допомоги та ставлять під загрозу життя та здоров’я людей.
Кожен має право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань (ч. 2 ст. 27 Конституції України).

Відповідно до статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», прошу надати відповідь протягом 5 робочих днів з дня отримання запиту.

Відповідь прошу надіслати на електронну адресу.

З повагою,
Дмитро Потоцький