запит про притулок на кордоні й справа Амінат Бабаєвої

Максим Буткевич

Шановна Державна міграційна службо України,

Проекту «Без Кордонів» ГО «Центр Соціальна Дія», співкоординатором якого я є, стало відомо про ситуацию, що склалося з громадянкою Російської Федерації Амінат Бабаєвою під час її перебування на території України.

9 вересня 2016 р. в Україну літаком з Туреччини прибула громадянка Російської Федерації Амінат Бабаєва та оголосила про бажання звернутися за захистом в Україні співробітникам міжнародного аеропорту “Харків”. На територію України її було допущено тільки 11 вересня, під час її трьохденного перебування у режимній зоні аеропорту “Харків” права п. Бабаєвої було багаторазово порушено, також з нею було проведено співбесіду співробітниками СБУ.

12 вересня п. Бабаєва звернулась з заявою про надання статусу біженця до управління ДМСУ в Харківській області, та отримала повідомлення про відмову у прийнятті документів щодо вирішення питання про надання захисту. Оскаржити відмову у п. Бабаєвої не було можливості, оскільки одразу після цього група невідомих осіб, в одном з яких п. Бабаєва впізнала співробітника СБУ, що проводив співбесіду під час її перебування в режимній зоні аеропорта “Харків”, силоміць витягла її з приміщення ДМСУ та повезла в невідомому напрямку.

Як відомо з прес-релізу, розміщеному на сайті СБУ 13 вересня, СБУ 12 вересня прийняла рішення про примусове повернення п. Бабаєвої з України. Також, як стверджується у прес-релізі, п. Бабаєва 12 вересня “добровільно виїхала в напрямку Росії”.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1) Чи зверталася Амінат Бабаєва зі зверненням про надання притулку до органів Державної міграційної служби України (ДМСУ)?

2) Чому було прийнято рішення про відмову їй у розгляді звернення по суті?

3) Чи повідомляли співробітники ДМСУ п. Бабаєву про можливість і терміни оскарження відмови в прийнятті документів?

4)Чому розгляд справи Амінат Бабаєвої було завершено в неробочий час, а не перенесено на інший день?

5)У разі, якщо процедуру подання документів із проханням про надання статусу біженця іноземним громадянином, чи особою без громадянства (ОБГ), не вдається завершити до кінця робочого дня - чи зазвичай цей розгляд триває до завершення процедури, чи переноситься на інший робочий день? Чи це врегульовано нормативними документами? Якщо так - то якими саме?

6) Якщо новоприбула особа (іноземний громадянин чи ОБГ) просить про притулок у пункті пропуску на кордоні у співробітників Державної прикордонної служби України (ДПСУ) - чи отримує повідомлення про це місцеве управління ДМСУ?

7) Хто саме у регіональних управліннях ДМСУ відповідальний за взаємодію зі співробітниками ДПСУ у питанні шукачів притулку?
Якщо особа просить про притулок у т.зв. “транзитній” (“режимній”, “стерильній”) зоні міжнародного аеропорту (зоні аеропорту до проходження паспортного контролю новоприбулими) - чи зобов’язані співробітники ДМСУ прийняти цю заяву? Чи мають вони виїхати на місце події, аби прийняти цю заяву? Якими саме нормативно-правовими документами це врегульовано?

8) На підставі яких нормативно-правових документів, яким саме чином, співробітники ДПСУ мають повідомляти ДМСУ про наявність шукача статусу біженця чи додаткового захисту на кордоні?

9) Чи у разі ухвалення СБУ рішення щодо видворення шукача статусу біженця чи додаткового захисту з території України, співробітники ДМСУ повідомляють дану особу про можливість оскаржити відмову в наданні статусу біженця чи додаткового захисту, чи відмову в прийнятті документів із проханням про надання такого статусу? На підставі яких нормативно-правових документів ухвалюється відповідне рішення?

10) Скільки громадян Російської Федерації подали прохання про надання статусу біженця чи додаткового захисту в Україні у 2014, 2015, 2016 році? Скільки цих прохань були задоволені? Скільком було відмовлено, і чому? Скільки ще перебувають у розгляді?

З повагою,

Максим Буткевич

Від: Ковригін Олександр Володимирович
Державна міграційна служба України


Attachment 40022881430 3197 8 2994 16 1.pdf
59K Завантажити відповідь

Attachment 40022881521 3197 8 2994 16 2.pdf
353K Завантажити відповідь


Здравствуйте, Foi+request-13934-5a173de4.

--
С уважением,
Ковригін mailto:[email address]

Посилання