Запит на інформацію.

Аліна Шершень

Міністерству юстиції України

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Станом на 17 травня 2019 рік під Міністерство юстиції України на акцію вийшли представники ГО «Правове об'єднання «Синдикат»» і колишні в'язні через пролиту у Лук'янівському СІЗО кров та через системні порушення прав засуджених у Харківських та Запорізьких в'язницях, які підтвердили Голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини, директор Харківської правозахисної групи ― Захаров Євгеній, медпрацівник «Бердянської виправній колонії» (№77), та отримані листи редакцією «Радіо Свобода» засуджених «Олексіївської виправної колонії (№25), Харківській області. З огляду на це, просимо надати наступну інформацію:
- Чи відомі Вам факти побиттів, катувань, вимагання грошей та інших фактів порушення прав засуджених у пенітенціарних закладах України адміністрацією виправних колоній, зокрема-у Бердянській ВК-77, Замковій ВК-58, Темнівській ВК-100, Олексіївській ВК-25, Харківській ВК-43?
-Коли востаннє були створені комісії у пенітенціарних закладах України для виявлення порушень прав засуджених? Зокрема, у Бердянській ВК-77 Запорізької області, Олексіївській ВК-25 Харківської області. Який був їхній висновок?
-Чи були звернення засуджених і їх родичів до Міністерства юстиції України щодо порушень прав людини та катувань у пенітенціарних закладах України, зокрема Бердянської ВК-77, Олексіївської ВК-25, Харківської ВК-43, Темнівській ВК-100?
- Чи були переглянута практика дисциплінарної ізоляції та сегрегації в Олексіївській ВК-25 за рекомендаціями Європейського комітету для запобігання катуванням і нелюдським або принизливого поводження або покарання (CPT) з листопада 2016 року? Якщо так, то як саме?
-Чи проводились Міністерством юстиції України ретельне та незалежне розслідування щодо порушення прав засуджених адміністрацією колоній у Темнівській ВК-100, Олексіївській ВК-25, Бердянській ВК-77 протягом 2019 року?
Відповідно до Ст. 20 Закону України “Про доступ до публічної інформації” просимо надати інформацію не пізніше 48 годин з дня отримання запиту так як це необхідно для захисту життя.

Контактна особа: Туришин Аліна. Моб: +380639312332, [email address]

З повагою,

Аліна Туришин