Закупівля життєво необхідних препаратів для лікування хворих на акромегалію.

Андрій Путніков

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи): 1.коли буде створена регіональна, національна програми «Акромегалія». Мета програми – знизити рівень передчасної смертності та серцево-судинних ускладнень у хворих на гормонально-активні пухлини гіпофіза з клінічними ознаками акромегалії.
Зокрема, критична ситуація склалася завдяки неналежному виконанню своїх посадових обов’язків, діяльності та бездіяльності, службовій недбалості дирекора ДОЗ КОДА Арешкович А.О. та іншим держслужбовцям цього відомства.
В Україні всі хворі на акромегалію мають соціальний статус інваліда та відносяться до групи пацієнтів з орфанними (рідкісними) захворюваннями. З 2015 року такі пацієнти мають право згідно чинного законодавства розраховувати на отримання патогенетичного лікування за рахунок бюджетних коштів.
Закон від 15.04.2014 № 1213-VII покладає на Державу обов’язок безперебійного та безоплатного забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, необхідними для лікування цих захворювань, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання.
Постанова КМУ №160 від 31.03.2015 «Про затвердження Порядку забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання»:
• МОЗ разом з Мінфіном передбачити видатки в Державному бюджеті України на відповідний рік;
• Обласним та Київській міській державним адміністраціям у 6-місячний строк розробити та затвердити заходи щодо забезпечення хворих лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання.
У зв’язку з цим, довожу до Вашого відома, що згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зазначаю, що вільне тлумачення пряма відмова від виконання вимог законодавства є підставою для порушення питання про неповну професійну придатність та невідповідність займаній посаді відповідно до вимог Закону України «Про державну службу» №3723-12 від 16.12.1993р.
Крім того, згідно зі ст. 38 Закону України «Про державну службу», особи, винні у порушенні законодавства про державну службу, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.
Звертаю Вашу увагу, що внаслідок протиправних дій чиновників ДОЗ КОДА завдано шкоди здоров’ю багатьох пацієнтів. Відповідно до ст. 1174 шкода, завдана фізичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи органу державної влади при здійсненні нею своїх повноважень, відшкодовується державою.
Що зробила держслужбовець директор ДОЗ КОДА Арешкович А.О. для забезпечення закупівлі життєво необхідних препаратів для лікування хворих на акромегалію. Наводимо орієнтовні розрахунки по забезпеченню хворих на акромегалію лікарськими засобами, а саме аналогом соматостатину пролонгованої дії Соматуліном Аутожель 120мг, із розрахунку вартості 1 упаковки препарату на 1 міс лікування 25 950грн (зареєстрована оптова-відпускна ціна лікарського засобу згідно Державного реєстру http://www.moz.gov.ua/ua/beta/register_p...).

З повагою,

Андрій Путніков

Головний департамент забезпечення доступу до публічної інформаці, Офіс Президента України

1 Attachment

Приймальня Президента України, Офіс Президента України

1 Attachment