Захист прав користувачів спеціально відведених автостоянок у м. Одеса.

Доброго дня!

Одеська міська рада рішенням від 20.09.2011р. № 1251 -VI «Про затвердження Положення про організацію та порядок паркування транспортних засобів у місті Одесі» «визначила комунальне підприємство «Одестранспарксервіс» уповноваженою особою по здійсненню організації та експлуатації майданчиків для платного паркування транспортних засобів та укладання договорів балансоутримання місць для паркування на території м. Одеси.»
.
З рішення № 1251- VІ від 20.09.2011 вбачається, що КП
«Одестранспарксервіс» має повноваження організовувати та експлуатувати виключно майданчики для платного паркування.

Відповідно до пп. 14.1.229. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, спеціально відведені автостоянки - площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, яка визначається органами місцевого самоврядування із встановленням правил щодо відповідальності за збереження транспортного засобу, що не передбачено для майданчиків для платного паркування (п. 25 Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 року № 1342).

Проте, КП «Одестранспарксервіс» укладає договори балансоутримання на послугу паркування зі спеціально відведеними автостоянками, в порушення ЗУ "Про захист прав споживачів"

Послуги зберігання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 р. N 115. відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів"

Положення про організацію та порядок паркування транспортних засобів у місті Одесі затверджений рішенням від 20.09.2011р. № 1251 -VI не містить відповідальності за збереження автотранспорту.

п. 2 рішення Одеської міської ради № 5286-VI від 27.08.2014 року. Додатком 2 затверджено більш ніж 100 спеціально відведених автостоянок яким фактично навязано послугу паркування без відповідальності за збереження транспортного засобу.

Крім того, підпунктом 2681. 1.1. Податкового Кодексу України встановлено, що об'єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею ЗО Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»

На підставі відсутності інформації щодо побудови спеціально відведених автостоянок у Додатку 2 № 5286-VI від 27.08.2014 року. до рішення Одеської міської ради за рахунок міського бюджету, що є обов’язковою умовою оподаткуванням збором за паркування, є усі підстави стверджувати що сотні споживачів на затверджених у Додатку 2 спеціально відведених автостоянках ще і неправомірно збільшено тариф з урахуванням збору за паркування.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Чи здійснювались перевірки щодо відповідності ЗУ «Про захист прав споживачів» рішень Одеської міської ради, зокрема п. 2 рішення № 5286-VI від 27.08.2014р. яким затверджено Додаток 2 зі спеціально відведеними автостоянками?

1. Чи є наміри перевірити зазначене у звернені з метою захисту споживчих прав користувачів спеціально відведених автостоянок у місті Одеси?

З повагою,

Ольга

Від: Mail Delivery System

This message was created automatically by mail delivery software.

A message that you sent could not be delivered to one or more of its
recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

[Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів request email]
Unrouteable address

show quoted sections

Посилання