Захист прав донорів та стимулювання донорства.

Віктор Лисак

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Інформацію чи розроблялись інститутом Омбудсмена нормативні акти щодо посилення захисту прав донорів та чи відомо та чи направляв офіс Омбудсмена листи, звернення, вимоги на адресу Мінохорониздоров"я та окремо до ДП НАЕК Енергоатом, яке, ввівши свій доморощений нормативний акт, позбавив донорів (працвників Енергоатому) одного дня відпочинку та його вільного використання на свій розсуд:

Якщо раніше під час відпустки працівники ДП НАЕК Енергоатом, здаючи кров, мали можливість впродовж року використовувати два дні відгулів, то тепер лише один день. А інший день додається до відпустки і то у разі своєчасного (в день здавання) здачі довідки, хоча більшість донорів такий підхід не задовольняє, бо таким чином їх позбавляють права вільно розпоряджатись законним відгулом і найчастіше при насильному продовженні відпустки цей день у працівників пропадає адже припадає на вихідні дні.

Такі підходи відвертого порушення прав донорів позбавляють їх і так мізерних стимулів до здачі крові. Крім того у 99% випадках донори і так не отримують компенсацій за здану кров, а вартість компенсації донорам продуктів харчування в декілька разів занижена. Фактично проти донорів ведеться прихована війна на всіх рівнях!

З повагою,

Віктор Лисак

Сташків Т.О., Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

1 Attachment

Сообщение готово к отправке со следующим вложенным файлом или ссылкой:

002656