Заява про порушення законодавства про захист економічної конкуренції

Доброго дня!

Француз Ігор Вікторович
Адреса: вул. Новікова, 2-я, буд. 42а, м. Одеса, 65033,
телефон 0487954402
E-mail: [email address]

Заява
про порушення законодавства про захист економічної конкуренції

Я, Француз Ігор Вікторович, член територіальної громади міста Одеси, користувач майданчиків для паркування на території міста Одеси, занепокоєний щодо законності дій Одеської міської ради в частині організації паркувального простору.
На останній сесії Одеської міської ради, яка відбулась 20 березня 2019 року, було прийнято рішення № 4361-VII «Про схвалення Концепції з розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури та паркувального простору в місті Одесі».
Концепція містить загальні фрази та не надає відповідей, як саме Одеська міська рада планує змінити паркувальний простір, чи будуть відповідати такі дії Одеської міської ради вимогам законодавства.
Зокрема, Концепцією з метою покращення організації дорожнього руху в частині впорядкування паркувального простору у місті Одесі Одеська міська рада до 2022 року планує запровадження центральної автоматизованої системи для комплексного управління паркувальним простором. Запровадження системи буде проводитись за бюджетні кошти та кошти інвесторів.
Концепцією пропонується суттєве підвищення тарифів на послуги з паркування в центральній частині міста без економічного обґрунтування.
Викликає занепокоєння той факт, що концепція не містить розрахунку орієнтовних витрат на впровадження автоматизованої системи, а також порядок визначення джерел фінансування (бюджет або інвестор), що може свідчити про порушення антикорупційного та антимонопольного законодавства у майбутньому, а також бути підставою для встановлення дискримінаційних умов для учасників.
Відповідно до запропонованої концепції планується визначити комунальне підприємство «Одестранспарксервіс» єдиним оператором паркувального простору у місті Одесі.
Визначення КП «Одестранспарксервіс» єдиним оператором місць для паркування транспортних засобів у місті Одесі може стати причиною порушення антимонопольного законодавства з боку Одеської міської ради. КП «Одестранспарксервіс» є юридичною особою публічного права, яка створена для отримання прибутку, а тому фінансування з бюджету діяльності комунального підприємства може свідчити про порушення законодавства. Законом України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» забороняється надавати фінансову допомогу суб’єктам господарювання без погодження з Антимонопольним комітетом України.
Розробники Концепції також забули, що відповідно до закону України «Про благоустрій населених пунктів» та постанови Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів» оператори майданчиків для платного паркування визначаються на конкурсних засадах.
Прошу Вас розглянути прийняту Одеською міською радою 20 березня 2019 року Концепцію з розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури та паркувального простору в місті Одесі, перевірити викладені у моїй заяві доводи та зобов’язати Одеську міську раду проводити свою діяльність в сфері організації паркування відповідно до вимог чинного законодавства.

З повагою,

Игорь

ТВ Одеське, Антимонопольний комітет України

1 Attachment