Забруднення земель та поверхневих вод небезпечними хімічними речовинами

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Гаман Діна Володимирівна, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Гаман Діна Володимирівна

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Орган самоорганізації населення мікрорайону Романівка міста Ірпінь “РОМАНІВКА” (код ЄДРПОУ 44204521) (далі за текстом ОСН “РОМАНІВКА”) створено жителями, які на законних підставах проживають на території мікрорайону Романівка міста Ірпінь Київської області, для вирішення завдань, передбачених Законами України “Про органи самоорганізації населення” та “Про місцеве самоврядування в Україні.
Так, відповідно до Положення про орган самоорганізації населення мікрорайону Романівка міста Ірпінь “РОМАНІВКА”, затвердженого Установчою Конференцією мешканців мікрорайону Романівка міста Ірпінь Київської області (протокол № 1 від 16.05.2021) та зареєстрованого Виконавчим комітетом Ірпінської міської ради 03.06.2021, Основними напрямами діяльності ОСН “РОМАНІВКА”, серед іншого, є: реалізація прав на безпечне довкілля шляхом збереження рекреаційних територій, зелених зон та зелених насаджень, а також іншими законними шляхами; реалізація прав на збереження комфортних умов проживання на території мікрорайону Романівка шляхом збереження статусу мікрорайону як зони виключно садибної забудови.
Положенням про Державну екологічну інспекцію Столичного округу (нова редація, ідентифікаційний номер 42163667), затвердженим наказом Державної екологічної інспекції України від 01.06.2021 № 253 (діла за текстом Положення № 253) передбачено, що Держана екологічна інспекція Столичного округу є міжрегіональним територіальним органом Держекоінспекції та їй підпорядковується.
Повноваження Держаної екологічної інспекції Столичного округу поширюються на територію міста Києва та Київської області.
Пунктом 2 Положення № 253 визначено, що Держана екологічна інспекція Столичного округу здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами викнавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами — нерезидентами вимог законодавства:
– про охорону земель, надр, зокрема щодо здійснення заходів із запобігання забрудненню земель хімічними і радіоактивними речовинами, відходами, стічними водами;
– про охорону, раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів, зокрема щодо наявності та додержання умов дозволів, установлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин, лімітів забору і використання води та скидання забруднюючих речовин; дотримання екологічних вимог під час проектування, розміщення, будівництва нових і реконструкції діючих підприємств, споруд та інших об'єктів.
Так, земельні ділянки, за адресою: вул. Макаренка, 11, м. Ірпінь, які перебувають у власності Мартинюка Романа Миколайовича (кадастрові номери 3210900000:01:172:0360, 3210900000:01:172:5378, 3210900000:01:172:5379) мають цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та згідно плану зонування території це зона садибної забудови (Ж1).
Наразі всі ці ділянки повністю забетоновані та на їх території розміщені 4 колектори розміром 10×10м.
У зв'язку з чим, є достатні підстави вважати, що на території будується не житлова споруда з підключенням до цих колекторів. Якщо ці колектори будуть використовуватися для зливу хімічних речовин (наприклад, в процесі детейлінгу, як зазначив власник), то це призведе до забруднення ґрунтових вод, які мешканці мікрорайону споживають зі скважин. Ґрунтові води відіграють ключову роль в мікрорайоні Романівка, бо більшість мешканців споживають воду зі скважин. Якщо вода буде забруднена хімічними та токсичними речовинами, то це призведе до неможливості споживання води та спалаху різного роду захворювань, в тому числі онкологічних.
Також хочеться зазначити, що ці ділянки розташовані на плавунах, тому це також є ризиком зсуву ґрунту.
Необхідно зазначити, що власник земельних ділянок в розмові, повідомив голові ОСН “РОМАНІВКА”, що ним будуть надаватися послуги із детейлінгу.
Детейлінг включає в себе ряд процедур, таких як комплексна мийка автомобіля, знежирення кузова, очищення глиною, відновлювальне і захисне полірування кузова, полірування передньої оптики і задніх ліхтарів, полірування лобового скла, чистка та полірування колісних дисків, хімчистка салону, полірування декоративних елементів салону, багажного та моторного відсіку, а також нанесення на поверхню кузова прогресивних захисних покриттів (нанокераміка, віск, тощо).
Зазначене свідчить, що у діяльності будуть використовуватися різні хімічні речовини.
Враховуючи викладене, з метою попередження та недопущення забруднення земель та поверхневих вод небезпечними хімічними речовинами,-
ПРОСИМО:
1. У порядку, встановленому Положенням про Державну екологічну інспекцію Столичного округу (нова редакція, ідентифікаційний номер 42163667), затвердженим наказом Державної екологічної інспекції України від 01.06.2021 № 253, провести перевірку дотримання Мартинюком Романом Миколайовичем вимог екологічного законодавства з питань охорони земель та про охорону, раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів при проектуванні та забудові земельних ділянок за адресою: вул. Макаренка, 11, м. Ірпінь (кадастрові номери 3210900000:01:172:0360, 3210900000:01:172:5378, 3210900000:01:172:5379).
2. Про результати розгляду звернення та прийняте рішення повідомити, у встановлений законом строк.

З повагою,

Гаман Діна Володимирівна

Mail Delivery System,

Не вдалося доставити листа розпоряднику. Можливо, ця адреса вже недійсна, в розпорядника переповнена пошта або вони відмовляються отримувати листи з Доступа. Ви можете спробувати написати їм з власної пошти