Забезпечення житлом лікаря інтерна

Петрус Едіта

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Добрий день! В 2019 році я закінчила навчання в ДВНЗ «Ужгородський національний університет» на бюджетній формі за спеціальністю «Лікувальна справа». 17.07.2019 року була направлена згідно Наказу Закарпатського Департаменту Охорони Здоров’я до Берегівської центральної районної лікарні імені Бертолона Лінера для проходження заочної частини інтернатури на бюджетну форму за спеціальністю «Хірургія». Очну частину інтернатури проходжу на базі Львівського національного медичного університету ім..Данила Галицького.

В моєму направлені на роботу №44 від Міністерства Охорони Здоров’я України зазначається, що Берегівська центральна районна лікарня імені Бертолона Лінера повинна мене забезпечити житлом згідно з законодавства. Це визначається наказом МОЗ України від 19.09.96 №291 «Про затвердження Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівня акредитації», а саме в пункті:
3.5.2. Бази стажування лікарів(провізорів)-інтернів повинні відповідати таким вимогам:
- мати можливість забезпечення лікарів(провізорів)-інтернів гуртожитком.

Також, в розділі «IV. Права та обов'язки лікарів(провізорів)-інтернів» вказано:
4.4. Лікарі(провізори)-інтерни мають право:
- на забезпечення проживання в гуртожитку вищого закладу освіти під час навчання на кафедрі (з оплатою відповідно до існуючих тарифів) та в гуртожитку закладу (установи) охорони здоров'я під час стажування.

Та в розділі «VII. Фінансове забезпечення інтернатури» вказано:
7.4. На період проходження інтернатури лікарі (провізори) – інтерни забезпечуються жилою площею (типу гуртожитку) тих закладів, на базі яких здійснюється їх підготовка, з оплатою відповідно до існуючих тарифів. При відсутності гуртожитку заклад (установа) охорони здоров'я має право орендувати жилу площу для лікарів(провізорів)-інтернів у інших відомств або наймати її у приватних осіб з відшкодуванням фактичних витрат за рахунок лікарів(провізорів)-інтернів у розмірі плати, яка встановлена чинним законодавством, а решта - за рахунок коштів цього закладу (установи).

Від початку проходження інтернатури в Берегівській ЦРЛ, лікарня відмовила мені у забезпеченні житлом аргументуючи це тим, що у них не має такої можливості і вони про це повідомляли Департамент Охорони Здоров’я в Закарпатській області. На протязі 2020 року я змушена була забезпечувати собі проживання власним коштом. Однак, у зв’язку з сімейними обставинами та погіршенням матеріального становище в мене більше не має можливості оплачувати проживання. Прошу надати письмову відповідь, як мені поступити в даній ситуації? Чи повинна мене забезпечити лікарня житлом згідно із законодавством?

З повагою,

Петрус Едіта