Забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Марина Григорова, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Марина Григорова

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

20.05.2020 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб № 474-IX (далі- Закон 474-IX).
Яким передбачена низка змін до Законів України стосовно забезпечення дітей з числа ВПО безкоштовним харчуванням. Також, Кабінету Міністрів України було доручено вжити заходів щодо приведення у відповідність із цим Законом підзаконних нормативно-правових актів, забезпечивши набрання ними чинності одночасно з набранням чинності цим Законом.
Проте, з початком навчального року діти - ВПО досі не можуть реалізувати своє право на безкоштовне харчування.
Склалась ситуація неоднозначного застосування органами місцевого самоврядування, місцевими органами влади та навчальними закладами існуючих нормативно-правових актів і як результат - відмовляють в отриманні харчування або встановлюють розмір компенсації вартості харчування нижчий за вартість сніданку та обіду у навчальному закладі, та пропонують батькам компенсувати до 50 % вартості харчування.
Враховуючи вищенаведене, прошу в межах компетенції:

1. Надати інформацію, чи прийняті нові або внесені відповідні зміни до існуючих підзаконних нормативно-правових актів на виконання Закону № 474-IX.
2. Надати інформацію стосовно норм та порядку організації харчування дітей - ВПО на даний момент.

З повагою,

Марина Григорова

Департамент освіти, Донецька обласна державна адміністрація

1 Attachment