Вимога оформити паспорт дитині 1,5р.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

21.07.2015 я звернулась у ДМС м.Львова Франківського р-ну з проханням вклеїти фото дитині 1,5р. Працівниця даного відомства запевнила що немає змоги це зробити, і що обов'язковим є оформлення для дитини нового паспорту. Прошу прокоментувати таке твердження, а також вказати суми державних зборів в обох випадках.

З повагою,
Олена Паплик

Ковтуненко Олег Станіславович, Державна міграційна служба України

Здравствуйте, Olena.

Вы писали 22 липня 2015 р., 14:03:10:

показати цитоване

Доброго дня!

До Вашого відома:

З 1 квітня дані про дітей не будуть вноситися до закордонних паспортів батьків

31.03.2015
Новини ДМС України

З 1 квітня втрачає чинність постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.1995 № 231, якою, зокрема, передбачено процедуру внесення даних про дітей до закордонних паспортів батьків.

Як відомо, з 1 січня 2015 року в Україні видаються закордонні паспорти нового зразка. За новими правилами, закордонний паспорт можна оформити від народження, отже внесення даних про дітей до паспортів батьків не передбачено. До 1 квітня вклеювання фотографій дітей здійснювалося лише до закордонних паспортів батьків старого зразка, після 1 квітня такої можливості не буде.

Слід зазначити, що всі документи, видані раніше, зберігатимуть чинність до завершення строку дії, зазначеного в документі, отже якщо дані про дітей вже внесено до паспорта, з цим документом можна подорожувати з дитиною і надалі.

Якщо ж дані про дитину не внесено до закордонного паспорта одного з батьків, після 1 квітня для виїзду дитини за кордон необхідно оформити дитині закордонний паспорт нового зразка. При цьому, діти віком до 16 років звільняються від сплати державного мита, а сканування відбитків пальців рук для оформлення біометричного паспорта здійснюється лише з 12 років за згодою батьків.

Також, до внесення відповідних змін до законодавства залишається можливість оформлення проїзного документа дитини, проте слід пам’ятати, що цей документ приймається не всіма країнами світу, зокрема не приймають ці документи Чехія, Португалія, Іспанія. Отже, перед оформленням такого документа необхідно уточнити у консульській установі держави, до якої планується подорож з дитиною, чи приймає ця держава проїзні документи дитини.

----
Додатково:

1) Інформуємо, що запит, поданий Вами в порядку передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», підпадає під сферу застосування Закону України «Про звернення громадян».
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. У Вашому ж запиті порушенні питання, що стосуються персональних даних, які без письмової згоди запитувача не можуть бути надані згідно Закону України «Про захист персональних даних».

Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.
Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.

2) Як подати звернення до Державної міграційної служби України
Звернення, оформлене відповідно до вимог законодавства, можна подати:
Поштою: вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601.
Особисто (усно) під час особистого прийому:
Прийом громадян громадською приймальнею Державної міграційної служби України

3) Громадська приймальня працює за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 9

День тижня Години прийому
Понеділок 14.00-17.00
Вівторок 9.00-13.00
Середа 14.00-17.00
Четвер 9.00-13.00
П'ятниця 9.00-16.45

перерва 13.00-14.00

--
С уважением,
Ковтуненко mailto:[email address]