Вихід з громадянства України

Сергій Лісінчук

Доброго дня!

Я, Лісінчук Сергій Миколайович, 26.11.1984 року народження, (місце народження - м. Харків, Україна) паспорт громадянина України для виїзду за кордон: EH961981, виданий 30.05.2011 органом 8090, подав 17.01.2020 до Генерального консульства Україні в Мюнхені, Німеччина, клопотання про вихiд з громадянства України. Номер довідки про прийняття документів про вихід з громадянства: 532/1-37 від 17.01.2020 року.

11 Січня 2021 мною був наданий запит на надання мені їнформації щодо статусу розгляду моїх документів:
https://dostup.pravda.com.ua/request/vik...

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1) З моменту минулого запиту пройшло вже 2 місяці. Прошу повторно надати менi iнформацiю щодо стану розгляду мого клопотання на даний момент. Чи були матеріали щодо виходу мною з громадянства України опрацьовані? Якщо ні, то колі це буде нарешті зроблено?

Повторно наголошую на тому, що у відповідності з законом України про припинення громадянства - Загальний строк розгляду клопотання про вихід з громадянства України не повинен перевищувати 1 рік. На даний моент цей строк вже перевищений на 7 тижнів!

Вимушений наголосити, що недотримання органами Української влади строків, визначених законодавством держави, грубо порушує мої права, як громадянина України!

2) Коли буде розглянуто / підписано моє клопотання про вихід з Громадянства України?

3) Коли відбулося останнє засідання комісії з питань громадянства при Президентові України і чи була розглянута на цьому засіданні моя справа?
Якщо моя справа вищезазначеною коміссією ще розглянута на була, то прошу надати менi наступну iнформацiю:

4) Коли відбуеться наступне засідання комісії з питань громадянства при Президентові України і чи буде розглянута на цьому засіданні нарешті моя справа?

5) Коли буде видано наступний указ Президента України про припинення громадянства України?

У відповіді на мій минулий запит від 11 Січня 2021, Вами було зазначено, що мої питання:

- "не можуть розглядатися як запит на інформацію, оскільки їх зміст не відповідає вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації»"
- "Згідно з пунктом 1 статті 19 згаданого Закону запит на інформацію - це
прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що
знаходиться у його володінні."
- "Відповідно до статті 1 Закону публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом."
- "Підпунктом 2 пункту 5 статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що запит на інформацію має містити загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо."

Проте вищезгадані зауваження повністю не відповідають дійсності з наступних причин:

- Комісія з питань громадянства підпорядкована Президентові України, а відповідно й Офісу Президента. Це означає, що дана їнформація знаходиться у володінні розпорядника інформації, а саме у Вас.
- Це ї інформація, яка знаходиться у володінні суб'єкта владних повноважень, розпорядника публічної інформації, а саме Офісу Президента.
- Також запит на інформацію містить загальний опис інформації або вид, назву, чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, наскільки запитувачу (а саме мені) це відомо.

Тож у зв'язку з вищезазначеним прошу надати менi вищезгадану iнформацiю:

З повагою,

Сергій Лісінчук

Управління доступу до публічної інформації, Офіс Президента України

1 Attachment