Вихід з громадянства. перевищення терміну розглядання заяви

Ielyzaveta Malinovska

Доброго дня,

Я, Маліновська Єлизавета Андріївна, 02.01.1993 року народження, (місце народження - Україна, м. Запоріжжя), номер паспорта PU300179, місця проживання Берлін, подала на розгляд клопотання про вихiд з громадянства до Посольства України у Берліні, Німеччина 01.06.2020 року. 11 червня 2021 року мені було надано інформацію, що мої документи було розглянуто Комісією з питань громадянства 13 квітня 2021 року. З моменту засідання коміссії пройшло вже три місяці.

У відповідності з законом України про припинення громадянства - Загальний строк розгляду клопотання про вихід з громадянства України не повинен перевищувати 1 рік. Недотримання строків розгляду клопотання про вихід з громадянства Українською стороною створює для мене небезбеку неможливості отримання німецького громадянства, незважаючи на дотримання мною всіх процедур та строків, передбачених Українським законодавством. Окрім того, недотримання строків є прямим порушення законодовства Україна та моїх прав людини.

Я, так як і тисячі українців по всьому світі, сподіваюся бути почутою, та звернути увагу на скрутне становище сотень людей, які очікують на підписання нашим Президентом наступного Указу про припинення громадянства внаслідок виходу з нього. Зірвані строки розгляду та підписання наших клопотань впливають, як на стосунки з роботодавцями, так і створюють чималі складнощі в особистому житті.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, у зв'язку з вищезазначеним прошу надати менi iнформацiю щодо стану розгляду мого клопотання щодо виходу з громадянства, а саме:

Коли буде видано наступний указ Президента України про припинення громадянства України?

З повагою і з щирою надією на найскоріше вирішення цього питання,

Маліновська Єлизавета

Управління доступу до публічної інформації, Офіс Президента України

1 Attachment