Відсутність гарячої води на постійній основі в туалетних кімнатах ДНЗ "Берізка", с. Гора

Карпенко Олеся

Голові Київської обласної
державної адміністрації
Горган О.Л.

Карпенко О.Д.
вул. Пушкіна б.12,кв.3
с. Гора

Бориспільський р-н
Київська область
тел.093-903-66-66
Звернення
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, хочу довести до Вашого відома наступну інформацію задля вирішення нижче вказаної проблеми в найкоротші терміни, а саме до 01.09.17 року:
Про відсутність гарячої води в туалетних кімнатах (ясельна група) ДНЗ "Берізка" (в інших групах, наскільки відомо, теж відсутня гаряча вода).
Всі ми, в повсякденному житті, звикли до певного комфорту, в тому числі і в наявності гарячої води, на жаль, тільки 29.05.17 року, я дізналась, що в ясельній групі (діти віком 2-3 роки) гігієнічні процедури проводяться холодною водою, так як в туалетну кімнату підведена тільки холодна вода.
Проходивши 2-3 дні до садочка, діти починають шморгати, кашляти та температурити, і одна із причин цього є те, що наші діти цілий рік проходять так зване «ЗАГАРТУВАННЯ», без дозволу на це батьків, після якого, щомісячно, левова частка сімейного бюджету йде на лікування дітей.
Але це ще не найгірше, дитячий організм отримує кучу ліків, і цього можна було б уникнути, якщо таке БЛАГО як наявність гарячої води, було доступне нашим дітям, особливо це актуально в осінньо-зимово-весняний період.
Дитина в дитячому садку повинна за день мінімум 5 разів вимити руки з милом холодною водою, а погодьтесь, це не дуже приємно робити навіть дорослому.
Це є не виконанням наказу № 234 від 24.03.17 Міністерства Охорони Здоров’я України «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», розділ V. Вимоги щодо водопостачання, водовідведення та опалення: п.3: «Холодною і гарячою проточною водою повинні бути забезпечені групові (житлові) осередки, кімната природи, їдальня, буфетні, медичні приміщення, пральня, ванно-душові, туалетні кімнати, зали басейнів тощо з установленням кранів-змішувачів. Забороняється використовувати гарячу воду із системи водяного опалення для будь-яких цілей. На випадок перебоїв у постачанні гарячої проточної води необхідно передбачати резервне гаряче водопостачання».
03.06.17 я звернулась до начальника відділу освіти Бориспільської РДА Каськів М.І. з приводу інформування про наявність та проханням вирішити дане питання. Відповідь я отримала 24.07.2017 (на порталі «Доступ до правди»).
В даній відповіді йдеться про те, що 22.06.17 року на черговій сесії Гірської с/р було прийнято рішення про розробку проектно-кошторисної документації по капітальному ремонту приміщень ДНЗ «Берізка», заміна електро-та водопостачання, в тому числі забезпечення гарячою водою, каналізаційних мереж.
Сьогодні вже 06.08.17 рік, через 25 днів осінь. Знову дітям, яких й так кожен місяць потрібно лікувати, не виключено, що однією з причин є відсутність гарячої проточної води, потрібно буде мити руки крижаною водою.
Тому враховуючи все вищесказане, прошу сприяти вирішенню питання якомога швидше, до настання осені, задля збереження здоров’я наших дітей.

З повагою,
Карпенко О.Д.