Відрядження для дистанційних працівників

Мирослава Рудковська

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до частини 1, 6, ст. 60-2 Кодексу законів про працю України, дистанційна робота - це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
За погодженням між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом виконання дистанційної роботи може поєднуватися з виконанням працівником роботи на робочому місці у приміщенні чи на території власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу.

Кодекс законів про працю України не містить визначення поняття «відрядження». Загальноприйняте визначення базується на терміні з Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59, яка визначає це поняття наступним чином: службове відрядження — поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем постійної роботи (за наявністю документів, що підтверджують зв’язок відрядження з основною діяльністю підприємства).

За змістом статті 121 Кодексу законів про працю України, працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв'язку з службовими відрядженнями. Працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.

1.1. Чи вважається відрядженням робота працівника на робочому місці у приміщеннях чи на території роботодавця, якщо з таким працівником укладено трудовий договір про дистанційну роботу?
1.2. Чи вважається відрядженням робота працівника на робочому місці у приміщеннях чи на території структурних підрозділах роботодавця, розташованих в інших населених пунктах, ніж місцезнаходження юридичної особи, якщо з таким працівником укладено трудовий договір про дистанційну роботу?
1.3. Чи вважатиметься відрядженням поїздка працівника до місцезнаходження товариства або його структурних підрозділів за викликом роботодавця для виконання роботи на робочому місці у приміщеннях чи на території структурних підрозділів роботодавця, якщо на момент виклику працівник проживає за власним бажанням у іншому населеному пункті або у іншій країні, відмінних від розташування товариства чи його структурних підрозділів?
1.4. Чи підлягають оплаті (компенсації) роботодавцем витрати, понесені працівником при поїздці до місцезнаходження товариства або його структурних підрозділів за викликом роботодавця для виконання роботи на робочому місці, якщо на момент виклику працівник проживає за власним бажанням у іншому населеному пункті або у іншій країні, відмінних від розташування товариства чи його структурних підрозділів?
1.5. Що вважати «місцем постійної роботи» працівника, якщо дистанційна форма роботи не передбачає закріплення за працівником конкретного місця роботи чи з’ясування роботодавцем місця фактичного перебування працівника на момент виконання ним трудових обов’язків?
1.6. Який правовий механізм регулювання відряджень при дистанційні формі організації праці?
1.7. Чи поширюються вимоги Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59, на поїздки працівників, які працюють за трудовим договором про дистанційну роботу, до місцезнаходження товариства або його структурних підрозділів за викликом роботодавця для виконання роботи на робочому місці у приміщеннях чи на території структурних підрозділів роботодавця, якщо на момент виклику працівник проживає за власним бажанням у іншому населеному пункті або у іншій країні, відмінних від розташування товариства чи його структурних підрозділів?

З повагою,

Мирослава Рудковська

Державна служба з питань праці

1 Attachment

[ Email has no body, please see attachments ]