Відмова у доступі до архіву СБУ

Наталія Лебідь

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:

26 червня я отримала необгрунтовану відмову від директора Галузевого державного архіву СБ України А.Когута у праві на доступ до архівних матеріалів. Мова про справу радянського розвідника Миколу Глущенка (1901-1977), псевдо "Ярема".

Відповідь пана А.Когута є цілковито алогічною, адже в одному абзаці цієї відповіді містяться взаємовиключні твердження:

"Після приведення грифу обмеження у відповідність до закону України "Про доступ до архівів репресивних органів", ознайомитися з нею (тобто зі справою) Ви зможете в читальному залі ГДА СБУ. На даний час ГДА СБУ, на жаль, немає можливості ознайомити Вас з вказаною справою".

В зв'язку з усім вище зазначеним, прошу роз'яснити мені наступне:

1. На підставі чого пан А.Когут порушив закон "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років", відмовивши мені у доступі до матеріалів, котрі є розсекреченими, а також закон "Про доступ до публічної інформації", не роз'яснивши причини такої відмови?

2. Якими можуть бути дії керівництва Служби безпеки по відновленню моїх прав на доступ до інформації, а також висновки щодо професійної відповідності пана Когута?

З повагою,

Наталія Лебідь,

журналіст, фрілансер, автор публікацій у виданнях 112.ua, 24tv.ua, focus.ua, glavcom.ua, umoloda.kiev.ua.

zapyt, Служба безпеки України

1 Attachment