Уточнюючий інформаційний запит щодо безпеки прифронтових населених пунктів

Лебедь Михайло Олексндровч

Доводимо до Вашого відома, що попри те, що на наш інформаційний запит від 31.10.2019 за дорученням Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України відповів заступник командира військової частини A0135 (вих. № 313/15/8612 від 06.11.2019), відповіді на додаткові питання з нашого наступного інформаційного запиту від 8.11.2019 ми досі не отримали.

З огляду на це, а також на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", просимо Міністерство оборони України, Генеральний штаб Збройних Сил України та Командувача об’єднаних сил в Донецькій і Луганській областях відповісти на наші питання:

1). просимо надати копії відповідних додатків до Рамкового рішення від 20.09.2016 Тристоронньої контактної групи уповноважених представників України, ОБСЄ і Росії з мирного врегулювання ситуації на сході України (див. https://www.osce.org/ru/cio/266271) або інших додаткових домовленостей щодо особливостей умов розведення сил і засобів від лінії розмежування з окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях в районах Золотого (Катеринівка), Петрівського та Станиці Луганської.

2). Якщо запитувані нами зараз та раніше документи та відповідні підзаконні нормативно-правові акти про діяльність працівників та військовослужбовців Української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (УС СЦКК), Військової служби правопорядку (ВСП) та Цивільно-військового співробітництва (ЦВС) Збройних Сил України, Національної поліції України (НПУ) та Національної гвардії України (НГУ) на вищезгаданих ділянках розведення сторін частково відносяться до інформації з обмеженим доступом, то просимо надати ті доступні витяги з цих документів, у яких містяться відповіді на наступні питання. Або ж просимо надати відповіді на ці питання окремо.

1. Чи мають при собі вогнепальну зброю українські правоохоронці та військовослужбовці з УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ, НГУ та ДСНС під час чергувань на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська, а також на ділянці розведення сил в районі населеного пункту Петрівське?

Пояснимо, що нещодавно на сайтах проросійських окупаційних адміністрацій очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" повідомили, що на ділянках розведення не можуть перебувати озброєні люди, а самі ділянки вважаються демілітаризованими (див. http://archive.is/MMuZu та http://archive.is/WLUer). Пізніше невдоволення інформацією присутністю української поліції та Нацгвардії на ділянках розведення підтвердили в МЗС Росії (див. https://bit.ly/35eMrmt) та особисто Володимир Путін (див. https://bit.ly/33Vi9F7). Ця інформація також співпадає з інформацією від анонімних джерел в українській поліції (див. https://bit.ly/2BWQQxF). Ця інформація також співпадає з інформацією від анонімних джерел в українській поліції (див. https://bit.ly/2BWQQxF). Відсутність вогнепальної зброї в поліцейських та інших державних силовиків на ділянці розведення включно з демілітаризованими вулицями Станиці Луганської підтверджують також як місцеві мешканці (див. https://bit.ly/358Jnbj), так і голова Станично-Луганської райдержадміністрації Юрій Золкін (див. https://bit.ly/37hdejF).

2. Чи цілодобово мають перебувати українські правоохоронці та військовослужбовці з УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ та НГУ на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська, а також на ділянці розведення сил в районі населеного пункту Петрівське? Якщо українські правоохоронці та військовослужбовці перебувають з УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ та НГУ на вищезгаданих територіях не цілодобово, то яким є графік їх чергувань на цих територіях?

Пояснимо, що за інформацією від анонімних джерел в поліції, графік чергування поліції на цих територіях не передбачає їх перебування там з 23:00 до 7:00 (див. https://bit.ly/2BWQQxF). Відсутність нічних і навіть денних патрулів поліції та будь-яких державних силовиків на демілітаризованих вулицях Станиці Луганської підтверджують тамтешні місцеві мешканці (див. https://bit.ly/358Jnbj). Існують також відеодокази відсутності поліцейських та будь-яких державних силовиків патрулів та постів на демілітаризованих вулицях Станиці Луганської (див. https://bit.ly/37fpYaw), та відеодокази відсутності поліцейських та будь-яких державних силовиків на зручних для проросійських та російських диверсійно-розвідувальних груп підходах до Станиці Луганської в межах ділянки розведення (див. https://bit.ly/2qckFbv).

3. Чи достатня для забезпечення безпеки місцевих мешканців кількість українських правоохоронців та військовослужбовців з УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ та НГУ перебуває на ділянках розведення в населених пунктах Катеринівка та Станиця Луганська?

Зазначимо, що інформацію про кількість працівників поліції в Станиці Луганській вже днями озвучив речник прес-центру ООС Олександр Штупун під час ефіру в ЗМІ (див. https://bit.ly/2NW8U1R).

4. Чи передбачається, що після розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування на ділянках розведення можуть перебувати формування так званої "народної міліції", "МВД", "МГБ" або інші формувань проросійських окупаційних адміністрацій так званих "ДНР" та "ЛНР"? Якщо так, то які межі їх перебування там? Чи передбачаються спільні чергування на ділянках розведення українських та проросійських чи російських сил?

Пояснимо, що нещодавно на сайтах проросійських окупаційних адміністрацій очільники так званих "ДНР" і "ЛНР" повідомили, що на ділянках розведення будуть присутні проросійські бойовики силових структур "МВД" та "МГБ" (див. http://archive.is/MMuZu та http://archive.is/WLUer), а на ділянці розведення близ населеного пункту Петрівське бойовики так званої "народної міліції ДНР" готові приступити до виконання якихось "практичних заходів", про що керівництво "ДНР" повідомило СММ ОБСЄ (див. http://archive.is/FtRUD). Пізніше присутністю формувань проросійських бойовиків на ділянках розведення публічно погрожував особисто Володимир Путін (див. https://bit.ly/33Vi9F7).

5. Чи підтверджуєте Ви наявність в районі Станиці Луганської нових вогневих точок російських та проросійських сил на панівних висотах, що забезпечує супротивнику ефективний вогневий контроль не лише всієї Станиці, але й частини сіл Макарове і Нова Кондрашівка?

Пояснимо, що таку інформацію ми маємо від місцевих проукраїнських мешканців та зі ЗМІ (див. https://bit.ly/2NbnII2, https://bit.ly/358Jnbj та https://youtu.be/ao8y1Hw098A).

6. Чи підтверджуєте Ви продовження обстрілів зі сторони супротивника на діляці розведення в районі Золотого-4 та Катеринівки?

Пояснимо, що цю інформацію ми маємо від місцевих мешканців та ветеранів-добровольців (див. https://bit.ly/358Jnbj та https://t.me/LastBP).

7. Чому українські правоохоронці та військовослужбовці з УС СЦКК, ВСП, ЦВС, НПУ та НГУ не мають постів та не патрулюють ті демілітаризовані вулиці Станиці Луганської та підходи до цього населеного пункту, які знаходяться в межах ділянки розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування з окупованими територіями?

Пояснимо, що цю інформацію ми маємо від місцевих мешканців та ветеранів-добровольців (див. https://bit.ly/358Jnbj). А також маємо відеодокази цьому (див. https://bit.ly/37fpYaw та https://bit.ly/2qckFbv).

Відповіді та копії документів просимо Вас у електронній формі (скан-копії відповіді та документів) на електронну поштову скриньку сайту "Доступ до правди".

Просимо Вас надати відповідь на цей запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, як це визначено у ч. 1 ст. 20 Закону "Про доступ до публічної інформації".

З огляду на суспільну значущість запитуваної інформації, повідомляємо, що ми залишаємо за собою право звернутися за відповідями до структур ОБСЄ, та до народних депутатів, щоб аналогічні питання з депутатських запитів були публічно зачитані на сесії Верховної Ради України.

Звертаємо Вашу увагу також на те, що бездіяльність працівників поліції в Станиці Луганській та їх командування включно з відповідними посадовцями Об'єднаного командного пункту об'єднаних сил в Донецькій і Луганській областях наші юристи кваліфікують як злочини за статтями ККУ, що передбачають відповідальність за службову недбалість (ст. 367 ККУ) та завідоме залишення в небезпеці людей (ст. 135 ККУ). Тож наполегливо рекомендуємо Вам ознайомитись з матеріалами прес-конференції про справжній стан справ з безпекою місцевих мешканців у Станиці Луганській (див. https://bit.ly/358Jnbj).

З надією на розуміння і співпрацю!

З повагою,
Лебедь Михайло Олександрович,
член правління ГО "Правозахисна ініціатива"
17.11.2019