Тлумачення правових норм закону про вчителів - пенсионерів

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Наталія Савко, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Наталія Савко

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Прошу Вас надати мені юридично-правові роз'яснення стосовно норм нового закону про повну загальну середню освіту від 16.01.2020 щодо вчителів - пенсіонерів в школах, яких, як ви вказали, зобов'язані перевести на контракт з безстрокового договору ... Проте у нас в державі є Вищі закони, що захищають права людини, а саме пенсіонерів, отже -----
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні
Розділ I
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Основні засади державної політики щодо ветеранів праці та громадян похилого віку
Держава гарантує кожному ветерану праці та громадянину похилого віку належний рівень життя, задоволення різноманітних життєвих потреб, подання різних видів допомоги шляхом:
реалізації права на працю відповідно до професійної підготовки, трудових навичок і з урахуванням стану здоров'я;
Стаття 2. Основи правового становища ветеранів праці та громадян похилого віку
Законодавство України про соціальний захист ветеранів праці та громадян похилого віку складається з цього Закону та інших актів законодавства України.
Громадяни похилого віку користуються всіма соціально-економічними і особистими правами і свободами, закріпленими Конституцією України, іншими законодавчими актами.
Дискримінація громадян похилого віку в галузі праці, охорони здоров'я, соціального забезпечення, користування житлом та в інших сферах забороняється, а посадові особи, які порушують ці гарантії, притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Законодавством України встановлюється необхідний рівень гарантій прав громадян похилого віку в усіх сферах життя суспільства.
Стаття 11. Реалізація громадянами похилого віку права на працю
Громадяни похилого віку мають право на працю нарівні з іншими громадянами, яке додатково гарантується державними цільовими програмами, територіальними та місцевими програмами зайнятості населення.
(частина перша статті 11 із змінами, внесеними
згідно із Законами України від 09.02.2006 р. N 3421-IV,
від 28.12.2014 р. N 77-VIII)
Забороняється відмова у прийнятті на роботу і звільнення працівника за ініціативою власника або уповноваженого ним органу з мотивів досягнення пенсійного віку.
Переведення працівника похилого віку і працівника передпенсійного віку з одного робочого місця на інше не допускається без його згоди, якщо при цьому змінюються істотні умови праці.
Стаття 12. Недійсність умов договорів про працю (контрактів, угод), які погіршують становище громадян похилого віку
Умови договорів про працю (контрактів, угод) з громадянами похилого віку, включаючи також і їх працю в період проживання в установах соціального забезпечення, не можуть погіршувати становище або обмежувати їх права, передбачені цим Законом і законодавством про працю. Такі умови є недійсними.
Прошу надати правове роз'яснення, який закон, на Ваш погляд, є основним для регулювання права на стабільну роботу пенсіонера в Україні та захисту прав пенсіонера?!

З повагою,

Наталія Савко

Офіс Президента України

Не вдалося доставити листа розпоряднику. Можливо, ця адреса вже недійсна, в розпорядника переповнена пошта або вони відмовляються отримувати листи з Доступа. Ви можете спробувати написати їм з власної пошти