Телефонні розмови (Повторний запит)

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Віталій, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

30 вересня 2019 року через систему "Доступ до правди" я скерував інформаційний запит щодо надання відомостей про стенограму або запис розмов президента України Володимира Зеленського з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак відповіді у законний термін не отримав.

Звертаю увагу, що, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше 5 робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Стенограму або запис розмов президента України Володимира Зеленського з президентом Росії Володимиром Путіним.

2. Яка кількість телефонних дзвінків була між президентами України і Росії з 20 травня 2019 року до 30 вересня 2019 року і хто був їх ініціатором?

З повагою,

Віталій Тараненко.

Департамент доступу до публічної інформації, Офіс Президента України

1 Attachment

Юридичний коментар

Коментує Людмила Опришко, адвокатеса, медіа-юристка ГО "Платформа прав людини"

В цій ситуації на запити від 30 вересня та 9 жовтня 2019 року відповідь було надано лише 10 жовтня 2019 року після нагадування. Це очевидне порушення вимог статті 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", яка вимагає надання відповіді протягом 5 робочих днів з моменту його отримання.
Крім того, на мій погляд, надана відповідь є неповною. Розпорядник повідомив, що не має стенограми запитуваних розмов президентів. Проте, запитувач також просив надати запис відповідних телефонних розмов. Однак, із цього питання розпорядник відповіді не надав, чим порушив права запитувача на доступ до публічної інформації.
Варто також зазначити, що Президент України В.О.Зеленський неодноразово заявляв про те, що проводив телефонні переговори із Президентом РФ В. В. Путіним. Про це повідомляли також числені ЗМІ. Отже, якщо Офіс Президента України не має відповідних стенограм чи записів розмов, відповідно до частини 3 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" він повинен був переслати цей запит належному розпорядникові інформації. Але цього зроблено не було, що є порушенням відповідних приписів закону.