Спори у судах з приводу призначення пенсій, безкоштовна юридична допомога в Яворівському районі

Шановний Вищий спецiалiзованимй суд України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ,

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

При подачі документів до Пенсійного фонду для призначення пенсії ліквідатора ЧАЕС було зауважено помилку у документі, який давав право виходу на дострокову пенсію. Спеціалісти ПФУ засумнівалися у правдивості документу у якому було невірно вказано по-батькові та відмовили у призначенні пенсії. Пізніше, за заявою пенсіонера суд прийняв рішення про факт приналежності документа, та пенсію призначили, але з дати прийняття рішення судом.
Прошу надати роз'яснення:
1)чи можна шляхом подання нової заяви до суду зобов'язати ПФУ призначити пенсію з дати настання права на пенсію та компенсувати недоотриманну пенсію пенсіонера за період розгляду заяви судом
2)куди можна звернутися за безкоштовною правовою допомогою в Яворівському районі

Ірина

Від: Publishinfo

І. ГІРІ
[FOI #13597 email]
[email address]

Шановна пані Ірино!
За результатами опрацювання Ваших запитів від 15.09.2016, що надійшли до Секретаріату Кабінету Міністрів із сайту «Доступ до Правди», в межах компетенції повідомляємо.
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із Законом України «Про Кабінет Міністрів України» та відповідно до § 1 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 18.07.2007 № 950, Кабінет Міністрів є колегіальним органом, який здійснює виконавчу владу безпосередньо та через міністерства, інші центральні та місцеві органи виконавчої влади.
Відповідно до Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 02.07.2014 № 228, Міністерство юстиції є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги в Україні є органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи приватного права, спеціалізовані установи.
Положенням про Координаційний центр з надання правової допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 06.06.2012 № 504, визначено, що Координаційний центр є державною установою, яка належить до сфери управління Мін’юсту, та утворений з метою формування та забезпечення функціонування в Україні ефективної системи безоплатної правової допомоги, забезпечення її доступності та якості.
Згідно із пунктом 1 Типового положення про установу з надання безоплатної первинної правової допомоги, затвердженого наказом Мін’юсту від 29.03.2012 № 474/20787, установа з надання безоплатної первинної правової допомоги утворюється за рішенням органу місцевого самоврядування з урахуванням потреб територіальної громади відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Разом з тим, відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів від 25.05.2011 № 583 «Питання виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органах виконавчої влади» Секретаріат Кабінету Міністрів не є розпорядником інформації за запитами стосовно інформації інших державних органів України, а також щодо інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або яка потребує створення в інший спосіб.
Ураховуючи викладене, Ваші запити відповідно до частини третьої статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» 21.09.2016 за № 14792/0/2-16 надіслано до Мін’юсту, Львівської облдержадміністрації і Львівської обласної ради для розгляду та інформування Вас в установленому порядку.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України

show quoted sections

Посилання