Спецстаж в додатку 6

Сергій Васильович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Просимо надати роз’яснення стосовно відображення даних про спецстаж посадових осіб органу місцевого самоврядування (ОМС) в додатку 6 Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — додаток 6).
Відповідно до додатку 3 до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом МФУ від 13.01.2015 р. № 4 для посадових осіб ОМС передбачені два коди підстав для обліку спецстажу:
ЗМС021І1 — Посадові особи місцевого самоврядування, які досягли встановленого Законом про службу в ОМС граничного терміну перебування на службі в ОМС, віку та за наявності страхового стажу для чоловіків,— не менше 35 років, для жінок — не менше 30 років, у тому числі стажу служби в органах місцевого самоврядування чи державної служби,— не менше 10 років;
ЗМС021К1 — Посадові особи місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах в ОМС 8 років і більше, за наявності страхового стажу для чоловіків — не менше 35 років, для жінок — не менше 30 років. Їм призначається пенсія відповідно до Закону про службу в ОМС незалежно від того, де вони працювали перед призначенням пенсії.
В зв’язку з цим виникає два запитання:
1. Якщо буквально читати підстави для обліку спецстажу, то можна зробити висновок, що відображати спецстаж в додатку 6 потрібно лише у випадку настання подій, які зазначено в цих підставах. Проте фактично особи, працюючи на посадах, які дають право на спецстаж набувають стажу, який дасть право на пільгову пенсію, тож фіксувати в додатку 6 потрібно саме цей період роботи. На мою думку, пояснення до кодів спецстажу адресовані спеціалістам Пенсійного фонду для розуміння за якою саме роботою особа заробила право на пільгову пенсію. А, якщо особа обіймає посаду, яка дає право на спецстаж, то потрібно відразу зазначити потрібну інформацію в додатку 6. Чи вірно це?
2. Для кого з посадових осіб ОМС слід зазначати підставу спецстажу ЗМС021К1? За нормами ст. 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III виборні посади в ОМС поділяються на дві категорії:
— посади, на які особи обираються на місцевих виборах. Це голови сільських, селищних, міських рад;
— посади, на які особи обираються чи затверджуються радою. Це заступники голів, секретарі рад та виконкомів, старости.
Підставу спецстажу ЗМС021К1 потрібно зазначати для обох категорій виборних посад ОМС чи є якісь додаткові критерії (наприклад, тільки посади, на які особи обираються на місцевих виборах)?

З повагою,

Сергій Васильович

Пенсійний фонд України

Зареєстровано 30.04.2021 08:40:42, реєстраційний №597/11