Сотню тисяч гривень, які мені заборгував ПФУ, хочу перевести на допомогу ЗСУ

Сергій Вікторович Чуєв

Сотню тисяч гривень, які мені заборгував ПФУ, хочу перевести на допомогу ЗСУ
Але не можу, тому що Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області злісно ігнорує Конституцію, закони України і продовжує ганебну практику боротьби проти пенсіонерів

Я, військовий пенсіонер Чуєв Сергій Вікторович, хочу передати на користь ЗСУ гроші, які мені з 2018 року заборгував пенсійний фонд. Але не можу, тому що Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області злісно ігнорує закони України і продовжує ганебну практику боротьби проти пенсіонерів. У зв’язку з цім хочу поновити статус свого запиту від 21 червня 2022 року, тому що не всі проблеми вирішено. Так, він був інформативний, тобто я отримав інформацію, яка підтверджує: очільники Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області продовжують ганебну практику боротьби проти пенсіонерів, цинічно зневажають Конституцію і закони України, рішення судової влади.
У серпні 2022 року періодичні до того обстріли Бахмута, де я мешкав, стали постійними. Місто відключили від газопостачання, потім від електрики. Розпочались оборонні бої за місто-фортецю, які називають найкровопролитнішою битвою з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року. 24 жовтня під час мінометного обстрілу міста загинув мій син Андрій.
На початку листопада я евакуювався з Бахмута, знайшов шелтер на малій батьківщині. Все майно, у тому числі паперові і електронні архіви, залишились під руїнами будинка №97 по вулиці Леваневського у Бахмуті. Тепер я внутрішньо переміщена особа, безхатченко, без певного місця проживання. Більше року я не мав змоги відслідкувати і поновити статус цього запиту. А пов’язаний він з тим, що на початок 2022 року я отримував, завдяки рахуям пенсійного фонду, менше ніж 54 відсотки пенсії.
Військові мене зрозуміють, я ж напишу кілька абзаців для тих, хто не в темі. Ще у липні 2021 року Донецький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготував та надав головному управлінню ПФУ в Донецькій області оновлену довідку про розмір мого грошового забезпечення станом на 05.03.2018 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії. Я в свою чергу подав заяву очильниці ПФУ в Донецькій області Наталії Рад з проханням правильно порахувати мою пенсію за цією довідкою.
Проте Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області рішенням від 29.09.2021 року, тобто через два місяця після отримання довідки, відмовило мені у перерахунку пенсії.
Тому я подаю позов до суду. 22 грудня 2021 року Донецький окружний адміністративний суд по справі №200/16744/21 приймає ухвалу задовольнити мої вимоги. Проте Наталя Рад разом зі своїми підлеглими вичікує ще майже два місяця, а потім подає апеляційну скаргу на цю ухвалу. Як зазвичай – не сплачуючи судовий збір.
Перший апеляційний адміністративний суд ухвалою від 22 лютого 2022 року відмовляє ГУ ПФУ у порушенні справи, рішення Донецького окружного адміністративного суду по справі №200/16744/21 від 22 грудня 2021 року вступає в силу. Тобто ГУ ПФУ в Донецькій області мало б перерахувати мою пенсію з цієї дати. Але підвищену суму я отримав тільки у серпні 2022 року, тобто через вісім місяців. Через відсутність зв'язку з Бахмутом я не отримав відповідні документи, і мені залишалося тільки гадати, що нарахували рахуї пенсійного фонду.
Я звертаюсь особисто до начальниці Головного управління ПФУ в Донецькій області Н.С. Рад – заслуженої працівниці соціальної сфери України, кавальєрки ордена княгині Ольги ІІІ ступеня і почесної відзнаки ПФУ, нагородженою почесною грамотою КМУ, подякою прем'єр-міністра України, кандидатки економічних наук, авторки багатьох наукових праць, творів і статей з питань пенсійної системи України, постійної дописувачки наукових видань на пенсійну тематику, доцентки академії і викладачки університету.
Шановна Наталіє Сергіївно! На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію.
1. Надати на мою електронну адресу: [email address] копію протоколу перерахунку пенсії за вищезгаданим рішенням суду від 22 грудня 2021 року.
2. Довідку Донецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ФС-84597/09/01/975 від 12.07.2021 р. ви отримали у липні того ж року і з цієї ж дати мали б відразу правильно дорахувати мою пенсію, проте зробили це аж через рік тільки за рішенням суду. Чому? Може у вас працюють некомпетентні рахуї, які не знають законів? Так навчить їх, ви ж в академії і університеті вчите, гадаю, чомусь правильному майбутніх пенфондівців. Чому ж ваші підлеглі несуть у своїх відповідях несусвітню нісенітницю, вважаючи, що не тільки пенсіонери, а й шановні судді - лохи? Чи це ви наказуєте їм дурити ветеранів і суддів?
3. Прошу написати чолобітну голові правління Пенсійного фонду України Євгенію Капінусу і прямо запитати у нього: де мої гроші, Євгенію Валерійовичу? Ті гроші, що ПФУ не виплатив військовому пенсіонеру С.В. Чуєву за рішеннями суду.
Мені він не відповість, я вже писав йому. Відповіли його підлеглі, надрукувавши ту саму маячню, яку ви як локшину вішаєте на вуха пенсіонерам і суддям. За моїми підрахунками ПФУ не доплатив мені за двома судовими рішеннями понад сотню тисяч гривень (тільки за одним із них – 48 153,60 гривень), перевів їх у статус заборгованості, і не відомо, коли виплатить. Я ж хочу перевести ці кошти на допомогу ЗСУ. Най вони хоч трошки допоможуть нашим воїнам у боротьбі з рашистами. Гроші потрібні не коли-небудь. Вони потрібні сьогодні, вони потрібні були ще вчора. До речі, прошу також врахувати рівень інфляції. А ще відшкодувати мені судові витрати, про які ви сором'язливо замовчуєте.

З повагою

Сергій Вікторович Чуєв 20.01.2024 року

Сергій Вікторович Чуєв

В УКРАЇНСЬКИХ ПЕНСІОНЕРІВ Є ДВА ВОРОГИ

Шановна команда сайту "Доступ до правди"!
Я отримав відповідь ГУ ПФУ в Донецькій області на свій запит ще 29.01.2024 року, але не через ваш сайт, а лише на свій е-мейл. Ще раз переконуюся в тому, що в цій організації працюють скромні, сором'язливі люди, що це - згуртований колектив, об'єднаний єдиною метою - обдурити пенсіонера. Не випадково ветерани стверджують, що у нас є два вороги. Зовнішній це рашистська федерація, а внутрішній - пенсійний фонд.
У своєму запиті я не випадково звертався саме до очільниці ГУ Наталії Сергіївни Рад, перераховуючи її заслуги в боротьбі з пенсіонерами, і просив відповісти саме її особисто. За багато років роботи в ПФУ їй довелося пройти скрізь вогонь, воду, мідні труби, чортові зуби, Крим і рим, вона набула в цій справі ще й неоціненного гідно досвіду. Не те що невідомо якого роду-племені (клану) вискочка Капінус, якого президент минулого року нагородив орденом "За заслуги". За які такі заслуги?
Але відповіла мені її заступниця Ольга Зрожевська, яка, як мені бачиться, неуважно прочитала мій запит. Або не захотіла відповідати на незручні для ПФУ запитання, виходячи з корпоративних інтересів. Ось її відповідь.

«Шановний пане Сергію!
Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області розглянуло Ваше звернення від 20.01.2024 відповідно до Закону України «Про звернення громадян», за результатами розгляду повідомляє наступне.
Згідно з пунктами 20 та 29 частини першої статті 116 Бюджетного кодексу України взяття зобов’язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушенням бюджетного законодавства.
Відповідно до пункту 7 розділу ІІ Порядку розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 31.08.2009 № 21-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.09.2009 за № 897/16913 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 09.12.2021 № 35-1), видатки на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, виданими або ухваленими після набрання чинності Законом України від 05.06.2012 № 4901-VI «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», плануються в межах коштів Державного бюджету України, передбачених у Державному бюджеті України на фінансування пенсійних програм.
Черговість виплат на виконання рішень суду визначається датою набрання ними законної сили.
Виплата заборгованості, обчисленої на виконання судових рішень, здійснюється органами Пенсійного фонду України, визначеними судом боржниками, в межах бюджетних асигнувань, виділених на цю мету.
Виплату коштів, обчислених Вам на виконання судових рішень буде здійснено у межах бюджетних асигнувань, виділених на цю мету.
Станом на 26.01.2024 Пенсійним фондом України виділено кошти на виконання рішень суду, по яким не проведено виплату заборгованості суми пенсії за окремою бюджетною програмою, та які набрали законної сили по 20.09.2020.
Стосовно стягнення судового збору повідомляємо, що відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень – за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
Порядок виконання рішень суду про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників затверджений постановою Кабінету Міністрів України 03.08.2011 № 845.
Відповідно до п.3 вказаного Порядку рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконується на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу.
Отже, всі виконавчі документи про стягнення коштів з рахунків державного органу підлягають виконанню Державною казначейською службою України.
Враховуючи зазначене, стосовно стягнення судового збору Вам необхідно звернутись до Державної казначейської служби.
У випадку незгоди з відповіддю органів Пенсійного фонду України, Ви маєте право оскаржити їх дії або бездіяльність у вищому органі або суді.
З повагою заступник начальника Головного управління Ольга ЗРОЖЕВСЬКА».

З усього написаного пані Ольгою я зрозумів, що за відшкодуванням судового збору потрібно звертатися до Державної казначейської служби. Але робити це - все одно що носити дрова в ліс: марно, як свідчить досвід багатьох тисяч пенсіонерів. Всі інші мої питання ця пані проігнорувала.
Я не задоволений такою відповіддю. Тому маю звернутися до ГУ ПФУ в Донецькій області з новим запитом.

З повагою

Сергій Вікторович Чуєв