СКАРГА на куріння на території Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу

Голові Інгулецького районного суду м. Кривого Рогу м. Кривий Ріг, вул. Груні Романової, 6-А,
e-mail: [email address]

Копія для контролю:
Начальнику Територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області, м. Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 57,
e-mail: [email address]

Міщерякова Тетяна Миколаївна, 14.11.1973 року народження, громадянка України, що проживає в м. Кривий Ріг, вул. Груні Романової,
e-mail: [email address]

СКАРГА
на куріння на території суду

Відповідно до ЗУ «Про звернення громадян», я маю право звернутися до органів державної влади із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Так ось. У Вікіпедії зазначено, що суд— орган, що здійснює правосуддя у формі розгляду і вирішення цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних і інших категорій справ у встановленому законом конкретної державипроцесуальному порядку. Судочинство — встановлений законом або звичаєм порядок і форма вчинення судових дій у межах завдань судів у здійсненні правосуддя. Цей порядок, як правило, регулює порядок розгляду справ у суді, порядок знаходження істини по справі, розрахунок судових витрат та інших можливих сплат тощо.
Іншими словами, судочинство — це виключна, професійна діяльність судів по відправленню правосуддя.
Працівники суду, судді – це розумна, освічена інтелігенція, наше майбутнє, лице нашої нації!
Кожен є прикладом етичної поведінки для кожного українця.
І все було б чудово, якби не картина, яку я спостерігаю щодня зі свого вікна.
Кожен божий день, не дивлячись на погоду: чи то дощ, чи то сніг, чи то ожеледиця, чи сонечко, молоді дівчата – працівниці суду, наша гордість, приклад етичної поведінки для кожного відвідувача суду та й для людина, яка просто проходить повз будівлі суду, курять, навіть можна сказати «шмалять як сапожники» біля вхідних дверей прямо на порозі. Це просто жах!!!! Як ви можете таке допускати???? Ви ж суд, в якому повинні карати правопорушників відповідно до норм КУпАП, КПК за куріння в громадському місці, а ви подаєте приклад своїми діями. І мабуть серед «зграї» цих молодих жінок є і помічники, і секретарі, і секретарі суду, і інші працівники. За яку тоді справедливість і рівність всіх перед законом можна говорити ???!!!!
Курити чи не курити, то справа кожного. Ніхто не має права судити. Але ж можна хоч «не позорити» орган , в якому працюєте, і відходити кудись по далі від суду, не просто за вугол.
Так що звертаюсь до вас з пропозицією провести лекцію зі своїми суддями, державними службовцями і патронатом і працівниками щодо здорового способу життя, і щоб в подальшому вжили якісь заходи: чи то зробили окреме місце для паління (поставили урни, скамейки), чи то порадили курящим, щоб вони відходили подалі від будівлі і не «позорили» Будинок Правосуддя.
Достатньо перерахувати лише деякі факти, щоб розумна людина переконалася в необхідності відмови від паління. По-перше, приблизно 25% курців помирають від раку, серцево-судинних захворювань чи інсульту. По-друге, паління може стати причиною таких захворювань, як атеросклероз, гіпертонічна хвороба, гастрит, гастроентероколіт, міокардіодистрофія, рак легенів, хронічний бронхіт, емфізема легенів, коронарна хвороба серця. По-третє, на 20% збільшується ризик виникнення раку у жінок, які палять, одночасно приймаючи протизаплідні таблетки. Вагітні жінки, які палять, тим самим на 20% підвищують можливість викидня і піддають своє дитя ризику мати захворювання нервової системи.
Крім того, люди які живуть разом з тим, хто палить, стають пасивними курцями і піддають власне здоров'я не меншій небезпеці, аніж сам курець. Серед пасивних курців на 30% більше спостерігається схильність до раку легенів, ніж серед тих, хто не палить. Особливо страждають діти. В родині, де хтось палить, на 20% підвищується ризик захворювання дітей на бронхіальну астму, бронхіт та запалення легенів.
Відмова від паління одразу ж позитивно впливає на здоров'я людини. Дуже скоро починає знижуватися схильність до серйозних хвороб, пов'язаних з палінням, різноманітних інфекцій та нападів кашлю. Поліпшується подих.
Відмова від паління дійсно є однією з найважливіших змін у житті курців. Рекомендувати кинути палити варто навіть тоді, коли здається, що сам курець не зацікавлений в цьому. Головне, змінити ставлення пацієнта до паління, допомогти усвідомити йому, що воно справді дуже шкодить його здоров'ю.
Багато курців вважають, що їхньому організму вже заподіяна невиправна шкода, а отже не має значення, коли кидати палити і взагалі сумніваються чи є сенс це робити. Насправді це хибне твердження.
Шкода, яка заподіюється організму, збільшується з кожною новою викуреною цигаркою, і тому чим раніше людина кине палити, тим кращий це справить ефект. Якщо людина встигає відмовитися від паління до початку розвитку в неї раку, серйозних серцевих ускладнень або хвороби легенів, то їй, як правило, вдається уникнути й передчасної смерті.
Часто курці із стажем вважають, що відмова від паління погано відіб'ється на стані їхнього здоров'я. Насправді це невірно. Хоча варто зазначити, що іноді різка зміна способу життя, особливо в похилому віці, й справді може бути небезпечною, тому краще кидати палити під наглядом лікаря. Але не слід цього боятися, бо, як правило, ніяких проблем не виникає і стан здоров'я лише покращується. У крайньому випадку завжди можна звернутися до фахівця.
Існує також поширена думка, що з припиненням паління людина повнішає. Так, дійсно, протягом перших тижнів вага збільшується, але пізніше, після відновлення обміну речовин, вона нормалізується. У цей період доцільно перейти на молочну та рослинну їжу і збільшити фізичні навантаження.
Деякі інтелектуали, які не випускають цигарки з рук, вважають, що це сприяє концентрації уваги. Спеціально для них повідомляємо, що стимуляція нервової системи нікотином призводить до виснаження енергетичних можливостей мозку. Тютюн стає своєрідним наркотиком - при виконанні розумової роботи людина починає практично безупинно палити. Проте нікотин у великій кількості може викликати гостре отруєння, ознакою якого є головний біль, сухість і гіркота в роті, серцеві спазми.
Серед молоді побутує думка, що палити - це модно, престижно і якось по-дорослому. Хлопці чомусь впевнені в тому, що дівчатам подобається, коли парубок палить, хоча звідки взялась така впевненість невідомо. А щодо моди, то слід сказати, що в розвинутих країнах навпаки чимдалі більше молодих людей не палять. Про престижність взагалі не варто й говорити, бо тютюнопаління в світі вважається ознакою якраз бідних верств населення...
Анекдот в тему.
Кореспондент питає у сивого, зморщеного, зігнутого дідугана:
- Ви, мабуть, горілки не п'єте?
- Як це? Півлітру щодня, а як же?
- Так ви, мабуть, не палите?
- Та що ви? По дві пачки, як заведено!
- А як же вам це вдається у такому віці?
- Що значить у такому віці"? Мені всього 32!!!
Досліджено, що курці живуть на 10-15 років менше від тих, хто не палить, а причиною смерті кожної десятої людини є паління. Тож чи варта цього якась звичка?
Курець усвідомив повною мірою наслідки куріння, продовжували курити тільки божевільні.
Основна причина великої поширеності куріння – це на певний час приховане руйнівну дію куріння, що створює враження про його зовнішній нешкідливості.
У той же час засновані на об’єктивних наукових даних розрахунки показують, що з 150 мільйонів нині живуть росіян близько 20 мільйонів будуть убиті тютюном, з втратою в середньому 20 років життя.
Тютюн і тютюновий дим містять більше 3000 хімічних сполук, деякі з яких є канцерогенними, тобто здатними пошкодити генетичний матеріал клітини і викликати зростання ракової пухлини.
10% курців хворіють і згодом гинуть від злоякісних пухлин (з числа викурює більше 20 сигарет в день – 20%).
Куріння істотно підсилює ефект впливу на людину інших шкідливих факторів. Приміром, якщо у регулярно вживають алкогольні напої, але не курців, ризик розвитку раку порожнини рота, гортані і стравоходу підвищується в 2-3 рази, то в споживають те ж кількість алкоголю і активно курців – вже більш ніж у 9 разів.
Хронічний бронхіт у курців реєструється в 5-7 разів частіше, ніж у некурящих. В подальшому хронічний бронхіт ускладнюється емфіземою легень та пневмосклерозом, захворюваннями, що істотно порушують функцію легенів.
У курящої доставка кисню до серцевого м’яза різко порушується з-за блокування гемоглобіну крові окисом вуглецю з тютюнового диму. З часом це призводить до серйозних порушень в серцево-судинній системі.
Курці хворіють на інфаркт міокарда в 2-8 разів частіше, ніж некурящі. При цьому курці в 3-4 рази частіше раптово гинуть від ішемічної хвороби серця на фоні начебто нормального самопочуття.
Кинути палити може кожна людина. Більш того, це набагато легше, ніж це може представлятися деяким курцям. Характерно, що 60% кинули палити кажуть, що якби вони знали, як легко їм буде кинути палити, вони давно б це зробили.
Характерно, що 95% курців, яким до цього «не вистачало сили волі відмовитися від куріння, після перенесеного інфаркту міокарда відразу кидають палити. Не треба ні лекцій, ні домовленостей, хворі самі приймають рішення.
Паління вб’є приблизно половину тих, хто почне палити в підлітковому віці і буде продовжувати палити протягом життя.
Сорок років епідеміологічних досліджень у декількох країнах виявили, що паління вбиває приблизно половину стійких курців, які пристрастилися до цієї звички у підлітковому віці, причому половину з них – до досягнення ними віку 70 років. Більшість людей знають, що тютюн небезпечний, але лише деякі, навіть серед професіоналів охорони здоров’я, усвідомлюють, наскільки він небезпечний у реальності. Нещодавні дослідження в США показали, що в групі американських хлопчиків 15-річного віку тютюн, згідно з прогнозами, вб’є, перш ніж вони досягнуть 70 років, у три рази більше з них, ніж наркотики, вбивства, самогубства, СНІД, дорожньо-транспортні пригоди й алкоголь, разом узяті.
У Російській Федерації в групі з тисячі 20-річних курців, які будуть палити протягом усього свого життя, ми можемо очікувати, що до досягнення віку 70 років один з них буде вбито, дев’ятеро загинуть у дорожньо-транспортних пригодах, а 250 будуть вбиті курінням. Ці 250 померлих від куріння людей втратять близько 22 років очікуваної тривалості свого життя. І ще 250 людей помруть від пов’язаних із тютюном хвороб після сімдесяти років. У 1990 році в розвинутих країнах куріння зумовило 35% усіх смертей чоловіків, що відбулися в середньому віці (35-69 років).
Ситуація в країнах, що розвиваються, не набагато краще. Всесвітній Банк нещодавно прийшов до висновку: «Якщо рівень паління не зміниться, через три десятиліття зумовлені тютюном передчасні смерті в світі, що розвивається, перевищать число очікуваних смертей від Сніду, туберкульозу й ускладнень при народженні дітей, разом узятих».
На нещодавно відбулася в Італії зустрічі група міжнародних експертів прийшла до наступного висновку: «У всесвітньому масштабі, існують тільки дві головних причини передчасної смерті, які зростають – ВІЛ-інфекція та тютюн… Споживання тютюну є значною загрозою для стійкого і рівноправного розвитку… У світі, що розвивається тютюн являє собою велику проблему не тільки для здоров’я, але і для соціального й економічного розвитку, а також стійкості навколишнього середовища».
Кожні 10 секунд ще одна людина в світі вмирає в результаті споживання тютюну.
В даний час тютюн щорічно вбиває близько чотирьох мільйонів чоловік у всьому світі, але ця цифра зросте до 10 мільйонів через тридцять років, якщо нинішні тенденції паління збережуться.
При збереженні нинішніх тенденцій, близько 500 мільйонів з нині живих людей – приблизно 9% населення світу – будуть зрештою вбиті тютюном. Починаючи з 1950 року, тютюн вбив 62 мільйони чоловік, тобто більше, ніж загинуло у другій світовій війні. В даний час тютюнова пандемія найбільш гостра в Центральній і Східній Європі, а також у Західному Тихоокеанському Регіоні. Згідно з оцінками ВООЗ, у 1995 році в Центральній і Східній Європі відбудеться 700 000 обумовлених тютюном смертей, приблизно четверта частина таких смертей у світі. Більш того, на відміну від країн Західної Європи і Північної Америки, де лише половина або менше таких смертей відбуваються з людьми молодше 70 років, у Центральній і Східній Європі від двох третин до чотирьох п’ятих таких смертей відбувається з людьми середнього віку.
І ситуація не поліпшується, а погіршується. Тенденції і прогнози споживання тютюну на одного дорослого показують, що споживання в цих країнах знаходиться серед найвищих у світі, у деяких випадках приблизно вдвічі вище середньосвітового, і все ще продовжує рости.
Що дає відмову від куріння
Позбавлення від щоденної інтоксикації організму.
Багаторазове зменшення ризику розвитку раку легенів, хвороб серця і судин.
Кожен рік Ви значно рідше будете хворіти грипом та іншими застудними захворюваннями.
Ви позбавляєтеся від неприємного запаху з рота, від волосся, одягу, вдома і в машині.
Ви без задишки піднімаєтеся по сходах.
Ви зберігаєте гроші на інші витрати.
Ви рятуєте своїх дітей від захворювань органів дихання.
У Вас помітно менше і пізніше утворюються зморшки на обличчі.
Ви позбавляєтеся від ранкового кашлю.
Ви значно зменшуєте шанс стати інвалідом і скоротити своє життя на 10-20 років.
Ви отримуєте контроль над своїм життям.
Згідно вищезазначеного, керуючись нормами чинного законодавства України та нормами етики та моралі, прошу:
1. Зареєструвати моє письмове звернення у визначений законодавством спосіб, як звернення громадян.
2. Провести службове розслідування з метою встановлення працівників суду (суддів, помічників суддів, керівників апарату та їх заступників, спеціалістів, консультантів, секретарів, розпорядників ,кур’єрів, прибиральниць та інших робітників), що порушують заборону на куріння в громадському місці, яким є його прилегла територія.
3. Провести спільні збори колективу суду на яких проаналізувати існуючі проблеми, щодо куріння в громадському місці, яким є його прилегла територія, та шляхи їх вирішення, до встановлених винних осіб застосувати заходи громадського впливу з боку керівництва та колективу шляхом засудження їх протиправних дій.
4. Видати наказ по суду в якому письмово заборонити куріння на прилеглій території суду всім: відвідувачам суду, працівникам суду (суддям, помічникам суддів, керівникам апарату та їх заступникам, спеціалістам, консультантам, секретарям, розпорядникам, кур’єрам, прибиральницям та іншим робітникам).
5. Про результати розгляду скарги та вжиті заходи прошу повідомити мене письмово надіславши скан-копію відповіді на мою електронну пошту: [email address]

З повагою,

Тетяна