Штатний розпис Східного міжрегіонального управління юстиції (м.Харків)

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Штатний розпис Східного міжрегіонального управління юстиції (м. Харків)

З повагою,

Юрій

Міністерство юстиції України

Посилання

Юрій залишив(-ла) коментар ()

Прикольно! Мін`юст як завжди в своєму репертуарі...Якщо в запиті вказано тількі ІМ'Я - все, до побачення, інформації ви не отримаєте!!!Хоча там нічого серьозного, штатка їхнього нового дітища Східного МУ (Харків) Я в шоці
І це все при тому, що вони вже надавали штатки користувачам які вказували у запиті тільки своє власне ІМ'Я!
"Добре почали", шановна нова команда Мінюсту, як то кажуть "началі за здравіє, закончілі за уопокой"...тільки в цьому випадку вже й початок за "упокой"

Link to this

Святослав залишив(-ла) коментар ()

что за приколы? отсылка к статье Гражданского кодекса про имя это уже не ново.
я еще понимаю Нацполиция так грешила, но ведь Минюст...я в шоке

Link to this

Юридичний коментар

Коментує Тетяна Олексіюк, експертка з доступу до інформації

Відмова розпорядника надати інформацію у відповідь на запит є протиправною з огляду на наступне.

Дійсно, частина 5 статті 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації" передбачає вимоги до оформлення запиту, серед яких і зазначення імені (найменування) запитувача. Від початку застосування цього закону періодично виникали судові справи щодо відмов надати інформацію у відповідь на запит, в якому не було зазначене повне ім'я запитувача. Проте Постанова Пленуму Вищого адміністративного суду України №10 від 29 вересня 2016 року узагальнила судову практику з цього питання і роз'яснила наступне:

"9.6. Вимога зазначати у запиті ім'я (найменування) запитувача є для розпорядника інформативною та не впливає на умови виконання ним вимог Закону. Обов'язок розпорядника надати інформацію (документи) на запит не змінюється залежно від особи запитувача та зазначення у запиті його імені, якщо підстави для обмеження доступу до такої інформації відсутні (стаття 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації").

Контактна інформація (поштова адреса чи адреса електронної пошти, а також номер засобу зв'язку) необхідна для того, щоб розпорядник інформації мав змогу надіслати запитувачу відповідь на актуальну адресу, а також для зворотного зв'язку із запитувачем (наприклад, для уточнення запитуваної інформації, повідомлення про відправлення відповіді тощо).

Якщо у запиті вказано контактну інформацію, якої достатньо для належного виконання розпорядником свого обов'язку, а саме надання відповіді на запит, то встановлення особи запитувача не має суттєвого значення для прийняття розпорядником рішення про надання інформації.

При вирішенні питання щодо того, чи надавати інформацію у відповідь на запит, будь-який розпорядник інформації повинен акцентувати увагу не на особі запитувача чи обставинах його життя, а виходити з того, що така інформація розкривається необмеженому колу осіб.

Більше того, законодавством у сфері доступу до публічної інформації не передбачено обов'язку розпорядника інформації ідентифікувати особу запитувача. Тобто запитувачу не потрібно додавати до запиту документи, що посвідчують особу (копію паспорта, ідентифікаційного коду), а розпорядник інформації не здійснює жодних дій з перевірки особи запитувача, наприклад звірення підпису із зразком, надсилання уточнюючих запитань тощо. Тобто запитувач може вказати будь-яке прізвище, ім'я, по батькові, і розпорядник не може і не повинен його перевіряти."

Таким чином розпорядники не повинні ігнорувати запити, в яких не вказане повне ПІБ особи або, як це інколи трапляється, вказане неуснуюче ім'я. Таку відмову варто оскаржити до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.