Штатні розписи ЗДО та ЗСО

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Чи планує МОН оновлювати штатні розписи закладів освіти (дошкільної, середньої) за прикладом Типових штатних нормативів наукових ліцеїв, затверджених наказом МОН від 04.11.2020 року №1368 (далі – Штати Ліцеїв).

Питання виникає з наступних причин:

1.Типові штатні розписи закладів дошкільної освіти (далі – Штати ЗДО) затверджені ще у 2010 році, останні зміни були більше 5 років тому – у травні 2016.
Типові штатні розписи закладів середньої освіти (далі – Штати ЗСО) затверджені також ще у 2010 році, останні зміни були більше 3 років тому – у лютому 2018 року!
Тобто роками штати залишаються незмінними, не враховуючи нові законодавчі вимоги та виклики. Навіть Закон «Про освіту» прийнятий у 2017 році, «Про середню освіту» у 2020 році, а штати такі застарілі!

2.Апелювання до того факту, що за Штатами ЗСО і ЗДО керівникам закладів надається право у разі виробничої необхідності змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами для даного закладу, в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період є не завжди правильним. Адже фонд оплати праці практично завжди вирахуваний до кожної посади і введення нової – потребує додаткових коштів, яких завше і всюди не вистачає.
Також часто від вищого керівництва можна почути, що вводьте потрібну вам у закладі посаду, але виводьте іншу. Наприклад, виводьте двірника, а вводьте секретаря. А секретар зараз дуже потрібний для роботи з документами засобами ПК, адже йде анонсована всіма органами вищої влади цифровізація освіти. Тоді постає питання: як виводити двірника при наявності великої території? Хто тоді буде тримати в чистоті прилеглу територію закладу освіти (аналогічно по других посадах)?

І так можна доводити по кожному напрямку і по кожній посаді. Наприклад:

А)Чому в Штатах Ліцеїв і ЗСО є передбачена посада Інженер-електронік (інженер-програміст), а в Штатах ЗДО такої посади вже немає? Всі заклади освіти зараз мають ПК для введення цієї посади! Можна хоча б на 0,25 ставки передбачити у ЗДО!

Б) Чому в Штатах Ліцеїв передбачена посада «Фахівець з публічних закупівель», а в Штатах ЗДО та ЗСО такої посади вже немає, хоча самостійний баланс є практично у всіх закладах освіти і протягом року потрібно закуповувати товари, роботи та послуги? Ви ж напевне знаєте, які величезні штрафи за порушення вимог Закону «Про публічні закупівлі» і вже з 2022 року закупівлями може займатися виключно навчена особа з відповідним сертифікатом!!! Як же тут бути? Можливо внести зміни до законодавства, щоб всі закупівлі проводились централізовано управліннями освіти, якщо неможливо ввести необхідну посаду або зобов’язати законом вводити ці посади засновником?!

В)Чому МОН не робить аналізу сьогоднішніх Штатів ЗДО та ЗСО та не внесе в них актуальні зміни для того, щоб формувати новий штат та фонд оплати праці на основі того, що ті чи інші посади є обов’язковими і засновник не має права їх не вводити!!!

Прошу надати вичерпні відповіді та подальший план роботи МОН у цьому напрямку! Освіта повинна бути забезпечена фахівцями і кожний її рівень має мати однакові умови для ведення своєї діяльності, враховуючи звичайно їх специфіку!

З повагою, Назар

MON, Міністерство освіти і науки України

2 Attachments

 

 

[1]1

 

 

[2][email address]

 

References

Visible links
2. mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]