Щорічне підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника

Юрій Сугоняко

Доброго дня!

28.04.2020 набирає чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 6 грудня 2019 року № 361-IX.
Цим Законом внесено зміни в тому числі до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
За новими вимогами, Юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.
Разом з тим, відповідна форма заяви щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника не встановлена, а за неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи тягнуть за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації,

прошу

1. Надати інформацію про нормативно-правовий акт, яким затвердежено інформацію про форму та зміст структури власності кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному Законом «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» та/або інформацію про набрання чинності таким документом.

2. Надати форму відповідної заяви, якою передбачено подання до державного реєстратора інформації про зміст та структуру власності кінцевого бенефіціарного власника.

3. Якщо нормативно-правовий акт, зазначений в п. 1 не приймався, надати інформацію про те коли такий нормативно-правовий акт буде прийнято.

З повагою,

Юрій Сугоняко

Міністерство юстиції України

1 Attachment

Доброго дня.