Щодо втручання у внутрішні справи України та виборчий процес колишніх віце-президента США, Посла США в Україні та спеціального представника Державного департаменту США з питань України

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Прокуратура України становить єдину систему, яка в порядку, передбаченому Законом України «Про прокуратуру», здійснює встановлені Конституцією України функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави.

Генеральна прокуратура України є держателем Єдиного реєстру досудових розслідувань.

✵ ✵ ✵

Питання втручання у внутрішні справи України та виборчий процес колишніх віце-президента США Джозефа Байдена та спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера мають високий суспільний інтерес, є предметом широкої суспільної дискусії та чисельних публікацій в засобах масової інформації.

Голови комітетів палати представників Конгресу США з питань закордонних справ, розвідки, нагляду та реформ призначили час для зустрічі з експослом США в Україні Марі Йованович, колишнім представником Держдепартаменту з питань України Куртом Волкером і послом США в Європейському Союзі Гордоном Сондландом. Їх допитають у межах розслідування, про що повідомив журналіст Ендрю Дезідеріо.

Засоби масової інформації також повідомляли, що Курт Волкер закликає українців у другому турі президентських виборів підтримати Петра Порошенка.

https://m.dw.com/ru/спецпредставитель-сш...

https://news.liga.net/politics/news/shok...

https://espreso.tv/news/2019/04/07/vashy...

Наведені журналістами факти вказують на порушення Декларації щодо неприпустимості втручання у внутрішні справи держав, про захист їх незалежності та суверенітету, прийнята 21.12.1965 Резолюцією 2131 (XX) на 20-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН та мають ознаки злочинів проти основ національної безпеки України, злочинів, пов'язаних з виборчим процесом, тощо.

В зв’язку з чим актуальним є питання чи розслідують правоохоронні органи наведені чисельні факти протиправної діяльності, які мають ознаки злочинів.

✵ ✵ ✵

Відповідно до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

На підставі наведеного та керуючись статтею 34 Конституції України, статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації,—

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію чи розслідуються правоохоронними органами в Україні та які кримінальні провадження за фактами втручання колишнього віце-президента США Джозефа Байдена у внутрішні справи України та протиправної діяльності його сина Хантера Байдена.

(2) Надати інформацію чи розслідуються правоохоронними органами в Україні та які кримінальні провадження за фактами втручання колишнього Посла США в Україні Марі Йованович у внутрішні справи України?

(3) Надати інформацію чи розслідуються правоохоронними органами в Україні та які кримінальні провадження за фактами втручання колишнього спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера у внутрішні справи України та втручання у виборчий процес під час проведення виборів Президента України?

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Генеральна Прокуратура України