Щодо виплати винагороди по договору ЦПХ

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

На час виборчого процесу залучено спеціалістів та технічних працівників, з якими укладено договір ЦПХ. Оплата їх праці здійснюється на основі акта приймання-передачі наданих послуг (виконаних робіт). При цьому розмір оплати праці залучених осіб не повинен перевищувати розміру місячної зарплати члена виборчої комісії, встановленого постановою КМУ «Про умови оплати праці членів виборчих комісій, комісій всеукраїнського референдуму» від 28.07.2004 р. № 966 (не більше 5000,00 грн).
Але таких осіб залучено до виборчого процесу не з початку місяця (залучено із 7 вересня 2020 року). В такому випадку відповідно до п. 12 Порядку залучення спеціалістів, експертів, технічних працівників для забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій під час підготовки та проведення місцевих виборів, наведеному у додатку 1 до постанови ЦВК від 25.06.2020 р. № 111: «у разі роботи залученої особи протягом неповного календарного місяця або дострокового розірвання з різних причин цивільно-правового договору оплата здійснюється з урахуванням обсягу наданих ним послуг (виконаних робіт) за цей час». Разом з тим в жодному нормативному документі не сказано яким чином проводити облік послуг та робіт, які виконують по договору ЦПХ залучені особи. Вони не мають графіка роботи, адже їх мета — виконати роботу, а коли вони будуть працювати над її виконанням виборчу комісію, як замовника не цікавить.
В зв’язку з цим виникає питання: як проводити оплату праці залучених осіб, якщо вони пропрацювали неповний місяць? Як встановити норму обсягу робіт, за яку потрібно заплатити повний розмір місячної винагороди? Оскільки для таких осіб не встановлений графік роботи і немає можливості розрахувати кількість відпрацьованих робочих днів, то чи можна розрахунок проводити пропорційно календарним дням місяця, що припадають на період роботи по договору ЦПХ? Наприклад, якщо особу залучено з 7 вересня, то на період роботи по договору ЦПХ припадає 24 к.дн. (з 7 по 30 вересня). Всього у вересні 30 к.дн., а максимальна винагорода за повний відпрацьований місяць становить 5000,00 грн. Тоді залучена особа за роботу протягом неповного календарного місяця отримає: 5000,00 грн : 30 к.дн. × 24 к.дн. = 4000,00 грн.

З повагою,

Людмила

Поштова скринька ЦВК, Центральна виборча комісія