Щодо виплати щорічної грошової винагороди

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Відповідно до абз. 9 ст. 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 р. № 1060-XII (втратив чинність) педагогічним працівникам навчальних закладів була передбачена гарантія на виплату щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків. Тобто така винагорода відповідно до «старого» Закону про освіту була передбачена лише педагогічним працівникам навчальних закладів. На виконання цієї норми в Порядку надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків, затвердженому постановою КМУ від 05.06.2000 р. № 898 був розроблений механізм виплати такої винагороди.
Гарантія про виплату щорічної грошової винагороди міститься в ч. 1 ст. 57 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII. Але в цій нормі мова йде про гарантію педагогічним працівникам виплати щорічної грошової винагороди. Тобто прив’язки до закладу, де має працювати такий педагог НЕМАЄ.
У зв’язку з цим виникає питання чи можна виплачувати щорічну грошову винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків педагогічним працівникам неосвітніх закладів (наприклад установ соцзахисту)? Дійсно в Порядку № 898 є механізм виплати винагороди тільки педагогічним працівникам закладів освіти. Але цей Порядок розроблений ще під час дії «старого» Закону про освіту. Разом з тим, якщо ми просто маємо гарантію у виплаті винагороди відповідно до ч. 1 ст. 57 «нового» Закону про освіту то чи можна установі соцзахисту передбачити в колективному договорі або окремому Положенні механізм виплати щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам?

З повагою,

Людмила

Міністерство освіти і науки, Міністерство освіти і науки України

2 Attachments

 

 

 

[1]1

 

 

[2][email address]

 

 

 

 

References

Visible links
2. mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]