Щодо використання в діяльності інтернет-сайту «Миротворець»

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Служба безпеки України – державний орган спеціального призначення з правоохоронними функціями, який забезпечує державну безпеку України.

✵ ✵ ✵

Інформація про діяльність «Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку «Миротворець» (myrotvorets.center, psb4ukr.org, metelyk.org, psb4ukr.in, psb4ukr.ninja) має високий суспільний інтерес, є предметом широкої суспільної дискусії і стала темою чисельних публікацій в засобах масової інформації.

«Центр дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку» офіційно не зареєстрований на території України, а дані про нього не містяться в у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Чисельна судова практика свідчить про протиправне використання інформації та незаконне розміщення на вказаному інтернет-сайті, розміщеному поза межами України, що унеможливлює ідентифікацію осіб, яким він належить. В зв’язку з цим численні заочні судові рішення щодо протизаконно розміщеної інформації на цьому інтернет ресурсі.

За даними сервісу WHOIS доменне ім’я myrotvorets.center зареєстровано та заадмініструється поза межами території України та неможливо ідентифікувати власника інтернет-сайту myrotvorets.center та осіб, які є адміністраторами та здійснюють розповсюдження інформації без реєстрації в якості громадської організації, засобу масової інформації та/або інформаційного агентства та не мають зворотних контактних даних.

Наведені навмисні дії невстановлених осіб по розповсюдженню недостовірної інформації та унеможливленню її оскарження в судовому порядку свідчать про створення злочинної організації та надання цифрових послуг кримінальним синдикатом з метою дискримінації окремих осіб, як громадян України, так і іноземців та вказує на загрозу інформаційній безпеці країни.

Оскільки на даному сайті містяться матеріали, які становлять державну та службову таємницю, персональні дані та інша конфіденційна інформація — це свідчить про навмисний характер дій злочинної організації та ознаки кримінальних правопорушень до яких можливо причетні співробітники правоохоронних органів, державні службовці і інші особи.

Посягання на встановлений законом порядок створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорону та захист інформації — мають бути предметом кримінального переслідування, в тому числі в разі передачі таких відомостей представникам іноземних держав та іншим особам. Що в свою чергу вказує на наявність ознак злочинів, передбачених статтями 111, 114, 328, 329, 422 Кримінального кодексу України. Наведенні склади злочинів викликають особливе занепокоєння та увагу в зв’язку з порушенням професійних прав журналістів та захисників і порушенням порядку забезпечення таємниці досудового розслідування та конфіденційності інформації пов’язаної з розкриттям злочинів, що утворює склад злочинів передбачених статтями 171, 397 та 381 Кримінального кодексу України.

Така кількість порушень свідчить про загрозу, яку несе діяльність інтернет-сайт myrotvorets.center національній та інформаційній безпеці України.

За даними Wikipedia (загальнодоступної вільної інтернет онлайн енциклопедії) інтернет-сайт myrotvorets.center було створено за ініціативи Антона Геращенко, який був позаштатним радником Міністра внутрішніх справ України, власником та керівником є Георгій Тука, а розміщена база даних зібрана нелегальним шляхом та без згоди осіб дані про яких розміщенні.

З серпня 2014 по травень 2016 року на інтернет-сайті «Миротворець» містилась інформація про те, що його партнерами є Міністерство внутрішніх справ України, Служба безпеки України та інші правоохоронні органи.

Раніше про чисельні порушення законодавства України та використання інтернет-сайту «Миротворець» з метою політичного переслідування вказувала заступник Міністра інформаційної політики, Народні депутати України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних, журналісти, українські та міжнародні громадські організації.

✵ ✵ ✵

Відповідно до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

На підставі наведеного та керуючись статтею 34 Конституції України, статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації,—

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію чи використовує в своїй діяльності Служба безпеки України інтернет-сайті «Миротворець» (myrotvorets.center, psb4ukr.org, metelyk.org, psb4ukr.in, psb4ukr.ninja) з якою метою та на яких підставах.

(2) Надати інформацію чи розслідуються Службою безпеки України чисельні факти порушення чинного законодавства в зв’язку з поширенням на інтернет-сайті «Миротворець» недостовірної інформації, персональних даних, порушенням професійних прав журналістів та захисників, порушенням порядку забезпечення таємниці досудового розслідування та конфіденційності інформації пов’язаної з розкриттям злочинів тощо.

(3) Надати інформацію була Служба безпеки України партнером інтернет-сайту «Миротворець» (myrotvorets.center, psb4ukr.org, metelyk.org, psb4ukr.in, psb4ukr.ninja). В разі якщо була надати скан-копії відповідних рішень, угод та інших документів Служби безпеки України з цього приводу і представників інтернет-сайту «Миротворець» в Україні.

(4) Надати інформацію про власників, адміністраторів даного інтернет-сайту «Миротворець» (myrotvorets.center, psb4ukr.org, metelyk.org, psb4ukr.in, psb4ukr.ninja).

(5) Надати інформацію де зареєстровано та в якій організаційно-правовій формі проводиться діяльність «Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку «Миротворець».

З повагою,

Володимир БОГАТИР

dkib, Служба безпеки України

1 Attachment