Щодо використання на автомобілі, який використовував колишній Міністр юстиції України державних номерних знаків іншого транспортного засобу

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Кабінет Міністрів України (Уряд України) є вищим органом у системі органів виконавчої влади.

Кабінет Міністрів України здійснює виконавчу владу безпосередньо та через міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Раду міністрів Автономної Республіки Крим та місцеві державні адміністрації, спрямовує, координує та контролює діяльність цих органів.

✵ ✵ ✵

Питання конфлікту інтересів, а саме коли, відповідно до частини 1 статті 45-1 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», член Кабінету Міністрів України не повинен використовувати своє посадове становище в приватних інтересах, має високий̆ суспільний̆ інтерес, є предметом широкої суспільної дискусії̈ та чисельних публікацій̆ в засобах масової інформації̈, а наявність потенційного або реального конфлікту інтересів, відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» впливає на об’єктивність чи неупередженість прийняття рішень, або вчинення чи невчинення дій під час виконання службових повноважень.

✵ ✵ ✵

У засобах масової інформації правила дорожнього руху, розвернувшись в забороненому місці: https://youtu.be/mKHPOIcjl58 .

В грудні 2016 року автомобіль «Toyota Camry» з державними номерними знаками АА0433ЕР черговий раз порушив правила дорожнього руху - дві години водій Петренка Павла простоявши під знаком «Стоянка і зупинка заборонена»: https://youtu.be/dQxiTfCSu3k .

У квітні 2016 журналістами ТОВ «Телерадіокомпанія студія 1+1» сфотографували автомобіль «Toyota Camry» з державними номерними знаками АА0433ЕР під будинком Петренка Павла Дмитровича. https://bitly.su/q3fG

Журналіст програми «Секретні матеріали» ТОВ «Телерадіокомпанія студія 1+1» Тимофійчук Володимир Павлович повідомив про наступне: «Міністр, якраз збирався їхати на роботу. Власне, цей самий автомобіль вже під новим будинком, Pechersk Hills Residence, де Міністр Петренко орендує квартиру, вдалося відзняти і мені. Щоправда, побачивши знімальну групу телеканалу «1+1» Павло Петренко передумав їхати на роботу. А його водій після моїх запитань накивав п’ятами.»
https://www.facebook.com/timofiychuk/vid...

За результатами його журналістського розслідування було встановлено, що державний номер АА0433ЕР належить іншому автомобілю, а саме: «Шевроле Лачеті» 2007 року випуску, який належить приватній особі. Журналіст також з’ясував, що серед п'яти автівок ТОВ «Адвокатська компанія «МЛГРУП» дійсно є автомобіль «Toyota Camry» 2013 року, однак з іншим державним номерним знаком.

Встановлену інформацію підтвердили працівники поліції, однак, скласти постанову про порушення правил дорожнього руху змогли лише за керування транспортним засобом без водійського посвідчення. Слідчі, що прибули на виклик, вилучили номерні знаки, огляд авто проведено не було. Автомобіль на штраф майданчик не забрали, оскільки через три години водій знайшов реєстраційний документ про що зазначив Тимофійчук Володимир Павлович.

В декларації Петренка Павла Дмитровича як особи, уповноваженої на виконання функцій держави зазначено, що власником автомобіля «Toyota Camry» з державними номерними знаками АА0433ЕР є ТОВ «Адвокатська компанія «МЛГРУП» у якого Петренко Павло Дмитрович орендує зазначений автомобіль.
https://public.nazk.gov.ua/declaration/7...

✵ ✵ ✵

З 2006 по 2010 рік Петренко Павло Дмитрович здійснював приватну адвокатську практику. У цей період Петренко Павло Дмитрович став співзасновником товариства з обмеженою відповідальністю «Адвокатська компанія МЛГРУП» та був ним до 2008 року. Пізніше це товариство з обмеженою відповідальністю перейшло у власність компанії «Айдар Лімітед» і «Под Глобал Інвестмент» зареєстрованої на Британських Віргінських островах.

За даними сайту PEP.ORG.UA Аркуша Олена Валеріївна, яка є дружиною Аркуші Олега Миколайовича - начальника Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області у травні 2015 року Олена Аркуша зареєструвала компанію «Elstrade s.r.o.» у місті Жиліна в Словаччині. Олена Аркуша внесла в статуний капітал «Elstrade s.r.o.» 5 тисяч євро.
https://pep.org.ua/uk/person/34908

10.09.2015 до складу засновників «Elstrade s.r.o.» увійшла компанія «Aidar Company limited». Вона зареєстрована на Британських Віргінських островах, кінцевим бенефіціаром вказаний австралієць Ян Тейлор. Тейлор є відомим юристом, за допомогою якого проведено безліч сумнівних операцій. Наприклад, фірми Тейлора стояли за захопленням українського телеканалу TVi. «Aidar Company limited» створений юридичною фірмою «Mossak Fonceka», з якою від імені клієнта комунікував київський юрист В’ячеслав Ужицький. «Aidar Company limited» внесла до статутного капіталу «Elstrade s.r.o.» ще 620 тисяч євро.

27.11.2017 року акціонери «Elstrade s.r.o» вирішили, що 90,08% частки співвласників «Aidar Company limited» буде передано Олені Аркуші. Відтак, величина частки Олени Аркуші зросте до 100%.

03.01.2018 «Aidar Company limited» вийшло зі складу співзасновників «Elstrade s.r.o.», залишивши свою частку вартістю 620 тисяч євро в розпорядженні Олени Аркуші. Договір між «Aidar Company limited» та Оленою Аркушею від імені «Aidar Company limited» підписав Олександр Агєєв.

Олександр Агеєв є співзасновником в Україні ТОВ «Фірма «Декларант» (ЄДРПОУ 20616973), ТОВ «Заммлер Україна» (ЄДРПОУ 35007717), ТОВ «Адвокатська компанія МЛГруп» (ЄДРПОУ 34189188). Співзасновником ТОВ «Адвокатська компанія МЛГруп» разом є Олександром Агеєвим є та ж сама «Aidar Company limited». Співзасновником всіх трьох підприємств разом з Олександром Агеєвим раніше був Петренко Павло Дмитрович – колишній Міністр юстиції України.

Керівником «Elstrade s.r.o.» є Анастасія Аркуша, що зареєстрована за однією адресою з Оленою Аркушею.

Згідно словацького реєстру фінансових звітів (Register účtovných závierok), за 2017 рік компанія «Elstrade s.r.o.» збільшила свої активи майже вдвічі, до 1 млн 36 тисяч євро.

За інформацією Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Олена Аркуша володіє наступним майном: машиномісце у м. Київ на вул. Чорногірська, придбаний у жовтні 2015 року, земельна ділянка площею 0.0567 га придбана 04.12.2014 року уна території Погребської сільської ради Броварського району Київської обл.; гаражний бокс у м.Київ на бульварі Дружби народів.

За інформацією реєстру транспортних засобів Олена Аркуша володіє MERCEDES-BENZ ML 350 2014 року випуску, що придбаний у тому ж 2014 році та MERCEDES-BENZ G 350 TD 2015 року випуску придбаний у 2015 році.

Крім цього Петренко Павло Дмитрович є співвласником торгової марки «Заммлер», а співвласниками «Заммлер-склад» зараз є партнери Петренка Павла Дмитровича – Віктор Шевченко, Олег Рачов, товариство з обмеженою відповідальністю «Земмлер Україна», Олена Скляр та Тетяна Анатоліївна Пінкас – екс-прокурор прокуратури Київської області, що реєструвалася за однією адресою в Києві з Петром Пінкасом - однокурсником Павла Петренка, близьким до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, про що зазначається в посиланні інтернет-ресурсу «Аргумент».
http://argumentua.com/stati/ot-narodnogo...

✵ ✵ ✵

Підопічні Петренка Павла Дмитровича постійно фігурують у випадках втручання в бази даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та внесення туди завідомо неправдивої інформації. Найчастіше вони просто переписують бізнес з законних власників на підставних осіб, про що писав UA1.
https://ua1.com.ua/rus/publications/v-po... .

У 2014 році підприємства бізнес-партнерів Міністра юстиції почали вигравати тендери на право проведення торгів конфіскованим майном.

Одне з них – ТОВ «Лік торг», яке було зареєстровано за тією ж адресою, що й товариство з обмеженою відповідальністю адвокатська компанія «МЛГРУП» у 2013 році задекларувало відсутність основних фондів та нульовий прибуток, хоча відповідно до пункту 3.1 Положення «Про умови і порядок проведення тендерів (конкурсів) з визначення спеціалізованих організацій для реалізації арештованого державними виконавцями майна» обов’язковою вимогою був «досвід роботи не менш як два роки в цій та аналогічній галузі діяльності».

✵ ✵ ✵

Викладені обставини, які наводяться журналістами свідчать про значні корупційні ризики та чисельні факти конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави, — Петренка Павла Дмитровича колишнього Міністра юстиції, вчинення ним дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів, що порушує вимоги законодавства.

✵ ✵ ✵

Відповідно до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

На підставі наведеного та керуючись статтею 34 Конституції України, статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації,—

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію чи використовував та на якій підставі Петренко Павло Дмитрович на автомобіль «Toyota Camry» 2013 року та державний номерний знак АА 0433 ЕР та надати скан-копії відповідних документів.

(2) Надати інформацію чи повідомляв колишній Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович, щодо наявності реального конфлікту інтересів при здійсненні оренди автомобілю «Toyota Camry» 2013 року з державним номерним знаком АА 0433 ЕР у товариства з обмеженою відповідальністю «Адвокатська компанія «МЛГРУП».

(3) Надати інформацію чи направлялись до Національного агентства з питань запобігання корупції заяви щодо наявності реального конфлікту інтересів Петренка Павла Дмитровича при призначенні на посаду Міністра юстиції України та при здійсненні ним своїх посадових обов’язків.

(4) Надати інформацію, які заходи вживались Кабінетом Міністрів України з метою недопущення порушень законодавства щодо конфлікту інтересів Міністром юстиції України Петренком Павлом Дмитровичем у зв’язку із наявністю реального конфлікту інтересів при оренді автомобілю «Toyota Camry» та використанні державних номерних знаків від інших автомобілів.

(5) Надати інформацію чи мав повноваження та вплив Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович, на правовідносини, що виникали внаслідок втручання в бази даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

(6) Надати інформацію чи мав вплив Міністр юстиції України, Петренко Павло Дмитрович, на правовідносини, що виникали внаслідок діяльності Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

(7) Надати інформацію, які заходи вживались Кабінетом Міністрів України з метою недопущення порушень законодавства щодо конфлікту інтересів Петренком Павлом Дмитровичем, Міністром юстиції України, у зв’язку із виникненням правовідносин щодо втручання в бази даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

(8) Надати інформацію, які заходи вживались Кабінетом Міністрів України з метою недопущення порушень законодавства щодо конфлікту інтересів Міністром юстиції України Петренком Павлом Дмитровичем у зв’язку із правовідносинами що виникали внаслідок діяльності Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

(9) Надати інформацію чи використовує на даний час Міністр юстиції України та/або Міністерство юстиції України автомобіль «Toyota Camry», чи розірвано договір оренди цього автомобілю з товариством з обмеженою відповідальністю адвокатська компанія «МЛГРУП».

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

1 Attachment

Відповідь у вкладеному файлі.

показати цитоване

Департамент патрульної поліції,

1 Attachment

Кабінет Міністрів України

1 Attachment

Доброго дня!
Надсилаємо скан-копію відповіді на Ваш запит.

З повагою
Ірина Щекатуріна
Сектор з питань доступу до публічної інформації
Управління документального забезпечення та контролю

Національне антикорупційне бюро України,

1 Attachment

Департамент патрульної поліції,

1 Attachment