Щодо виконання Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз

Чередниченко Андрій Юрійович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Прошу Вас надати інформацію щодо права супроводжуючих спортивні делегації осіб бути звільненим від плати за оброблення заяв про оформлення віз. Відповідно до пункту 4.g cтатті 6 Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз плата за оброблення заяв про оформлення віз не стягується з учасників міжнародних спортивних заходів та осіб, які їх супроводжують. Але під час консультації телефоном щодо переліку необхідних документів у консульскому відділі Посольства Словацької Республіки в Україні (м. Київ) я отримав інформацію про необхідність сплати консульского сбору з усіх супроводжуючих спортивну делегацію осіб (батьків неповннолітніх дітей) у розмірі 35 Євро. Причина - "відсутність професійної складової", на яку нібито посилається Угода.

Проте ні в чиннії українській версії Угоди, ні в англомовному оригіналі ні про яку обов'язкову професійну складову супроводжуючих осіб мова не йде.

Article 6.4(g): participants in international sports events and persons accompanying them;

Професійна складова присутня в Статті 5 щодо переліку осіб, які мають право на оформлення багаторазових віз.

Article 5.2(d): participants in international sports events and persons accompanying them in a professional capacity;

Але ця Стаття не стосується нашої ситуації.

Вже маю багаторазовий досвід оформлення шенгенських віз. Зокрема при оформленні шенгеньских віз категорії "спорт" супроводжуючі особи (батьки дітей спортсменів) завжди були звільнені від плати за оформлення віз. Розумію, що процедура оформлення віз в консульствах усіх держав підписантів повинна відбуватись відповідно до Угоди. Проте на практиці маю ситуацію, де в консульскому відділі Посольства Словацької Республіки висувають свої окремі вимоги.

Спортивна делегація у повному складі (неповнолітні діти спортсмени, тренери та батькі) має (як завжди в таких ситуаціях) офіційне запрощення від приймаючої сторони.

Проясніть будь ласка ситуацію щодо мого права, як батька неповнолітної дитини спортсмена, бути звільненим від плати за оброблення заяв про оформлення віз відповідно до пункту 4.g cтатті 6 Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз.

Дякую. З повагою, Чередниченко Андрій Юрійович.

Від: press
Міністерство закордонних справ України

З повагою,
Прес-служба МЗС України

www.mfa.gov.ua
МЗС у Facebook https://www.facebook.com/UkraineMFA
МЗС у Twitter https://twitter.com/MFA_Ukraine
http://vk.com/mfa_ukraine
http://instagram.com/mfa_ukraine

Посилання