Щодо відновлення льотної придатності та забезпечення безперебійної експлуатації шести літаків Ан-158 кубинської авіакомпанії «Cubana de Aviacion»

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Користуючись нагодою, висловлюю Вам свою глибоку повагу та звертаюсь до Вас з приводу наступного.

Державний концерн «Укроборонпром» є державним господарським об’єднанням, функції з управління та контроль за його діяльністю якого здійснює Кабінет Міністрів України. Державне підприємство «Антонов» входить до складу Укроборонпрому.

Діяльність державного підприємства «Антонов» — є предметом широкої суспільної дискусії та численних публікацій в засобах масової інформації, що свідчить про високий суспільний інтерес і викликало нагальну необхідність звернутись з цим запитом.

19.07.2019 року на сайті державного підприємства «Антонов»:

«ДП «АНТОНОВ» розпочало роботу по відновленню та подальшому забезпеченню безперебійної експлуатації за схемою «full fleet support» (повна підтримка) шести регіональних реактивних пасажирських літаків кубинської авіакомпанії «Cubana de Aviacion».
Виходячи з умов договору з лізинговою компанією SOUTH AMERICAN AIRCRAFT LEASING S.A. (SAAL), Панама, на першому етапі фахівці підприємства вже проводять оцінку технічного стану всіх літаків Ан-158 кубинського експлуатанта. Після завершення цих робіт розпочнеться другий етап по відновленню льотної придатності всіх шести літаків. Базуючись на отриманих результатах, буде сформовано «технічну аптечку» – склад запасних частин, за допомогою якого буде здійснюватись подальша регулярна та безперебійна експлуатація цих машин. Перші два літаки планується відновити вже в першому кварталі 2020 року.
Нагадаємо, що поставки літаків Ан-158 на Кубу почалися в квітні 2013 року. Шоста машина була передана замовнику в 2015 році. Термін гарантійних зобов’язань ДП «АНТОНОВ» закінчився в 2017 році. Відтепер партнери поєднують зусилля, забезпечуючи новий етап експлуатації літаків Ан-158». https://www.antonov.com/article/cubana_d...

10.08.1992 року Україна приєдналась до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, яка була підписана 07.12.1944 року, та набула чинності для України 09.09.1992 року.

03.12.2020 року було підписано Угоду з питань льотної придатності між Державною авіаційною службою України та Інститутом цивільної авіації Куби, яка набула чинності з дати підписання, про що вказано як в самій Угоді, так і в Листі Міністерства закордонних справ України № 72/14-612-2438 від 11.12.2020 року «Щодо набрання чинності міжнародним договором», направленому Міністерству юстиції України, Апарату Верховної Ради України, Державній авіаційній службі України та Посольству України в Республіці Куба.

✯ ✯ ✯

Відповідно, до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року та статті 10 Конвенції з прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Керуючись правом на доступ до офіційних документів визначеним Конвенцією Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе), ратифікованої Законом України № 631-IX від 20.05.2020 року, яка надає право кожному, без дискримінації за будь-якою ознакою, на доступ, за вимогою, до офіційних документів, що знаходяться в розпорядженні державних органів. Під поняттям «офіційні документи» розуміється будь-яка інформація, записана в будь-якій формі, складена або отримана, та яка перебуває у розпорядженні державних органів.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Згідно статті 34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

✯ ✯ ✯

На підставі наведеного та керуючись статтями 19, 34, 40, 68 Конституції України, статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію чи здійснює державне підприємство «Антонов» відновлення льотної придатності та забезпечення безперебійної експлуатації шести літаків Ан-158 кубинської авіакомпанії «Cubana de Aviacion».

(2) Надати інформацію чи існують міжнародні судові спори за участі державного підприємства «Антонов», South American Aircraft Leasing S.A. (Панама) та кубинської авіакомпанії «Cubana de Aviacion», який їх предмет, де вони розглядаються, розмір претензій і до кого їх пред'явдено, які юридичні радники представляють державне підприємство «Антонов», який розмір витрат на цих юридичних радників та умови співпраці з ними.

(3) Надати інформацію якими міжнародно-правовими актами регулювались питання сертифікації та льотної придатності повітряних суден між Україною та Республікою Куба до укладення Угоди з питань льотної придатності між Державною авіаційною службою України та Інститутом цивільної авіації Куби від 03.12.2020 року.

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Процюк С.Л., Державний концерн "УкрОборонПром"

4 Attachments

. צ ϧ Ԧ ¦ϧ æ ̦˦ -158 ϧ צΦ <Cubana de Aviacion>

From: <[FOI #87227 email]>
Sent: Thursday, May 27, 2021 11:17 PM
----
Φ ! Ǧ () ̦ , ĦΦ ͦ Ħ. , Φ , ЦΦ Ǧ - Ц ( *.p7s). צ Ц , Ҧ Ʀæ ަ , , https://acskidd.gov.ua/korustyvach_csk


. Ҧ. 36, . ɧ, 04119,
. +380 (44) 586-24-01, +380 (44) 586-24-77
¦: [Державний концерн &quot;УкрОборонПром&quot; request email]
IT: [email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]