Щодо судді Вищого антикорупційного суду Галабали Маркіяна Васильовича

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Провідним органом, уповноваженим на забезпечення незалежності судової влади, її функціонування на засадах відповідальності, підзвітності перед суспільством, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів є Вища рада правосуддя.

Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» до повноважень Вищої ради правосуддя віднесено вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів, а також забезпечення здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо суддів.

Частиною 1 статті 108 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що дисциплінарне провадження щодо судді здійснюють дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя у порядку, визначеному Законом України «Про Вищу раду правосуддя» та з урахуванням вимог цього Закону.

* * *

За даними офіційних сайтів Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та Єдиного реєстру громадських формувань Галабала Маркіян Васильович є учасником та бенефіціаром Львівського обласного об’єднання громадян «ПЕРЕХІД» (код ЄДРПОУ 34943310) та громадської організації «АДВОКАТСЬКА ДОРАДЧА ГРУПА» (код ЄДРПОУ 40026883), фінансування якої здійснюється через МІЖНАРОДНИЙ ФОНД «ВІДРОДЖЕННЯ» (код ЄДРПОУ 03358819), засновником якого є громадянин Сполучених Штатів Америки Джордж Сорос через Фонд зареєстрований в Ліхтенштейні – юрисдикції, що має «офшорний» статус і може свідчити про «непрозору» структуру фінансування. Зокрема, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 №143-р Ліхтенштейн віднесено до переліку офшорних зон і відповідно до цієї юрисдикції застосовуються додаткові вимоги Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1045 операції з контрагентами Ліхтенштейну визнаються контрольованими і підлягають податковому коригуванню.
 
Наведене не лише вказує на реальний конфлікт інтересів та корупційні ризики, а й має ознаки кримінально караних дій.

* * *

Питання дотримання суддями законодавства під час здійснення правосуддя є предметом широкої суспільної дискусії і стали темою чисельних публікацій в засобах масової інформації:

- Адвокат Маркіян Галабала після Революції гідності був призначений заступником голови Тимчасової комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції при Вищій раді юстиції, тож залучався до «чистки» судової системи. Галабала був захисником Михайла Саакашвілі, коли того підозрювали у створенні злочинної організації за гроші Сергія Курченка. Дружина адвоката – Ольга Галабала – є координатором Ради партії Саакашвілі «Рух нових сил»: https://protocol.ua/ua/advokat_surkisa_y...

- НЕ ГІДНІ кандидати до антикорсуду: https://antac.org.ua/news/anons-do-kints...

- Не обошлось без звонка от Филатова". Что происходило за кулисами избрания руководства Антикоррупционного суда, и почему план Банковой провалился: https://strana.ua/articles/analysis/2003...

- Кандидата в члены ВАС Галабалу уличили в подаче недостоверной информации: https://m.kompromat1.live/articles/11164...

- Ще 12 кандидатів до Антикорупційного суду поставили під сумнів: https://www.unn.com.ua/uk/news/1772752-s...

* * *

Відповідно до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

На підставі наведеного та керуючись статтею 34 Конституції України, статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію про кількість скарг поданих щодо судді Вищого антикорупційного суду Галабали Маркіяна Васильовича.

(2) Надати інформацію про кількість рішень, якими суддю Вищого антикорупційного суду Галабалу Маркіяна Васильовича було притягнуто до дисциплінарної відповідальності (із зазначенням виду дисциплінарного стягнення).

(3) Надати інформацію, що стало підставою для Громадської ради міжнародних експертів у рамках проведення конкурсу до Вищого Антикорупційного Суду на засіданні 10 січня 2019 року для постановки під сумнів на той час кандидата на посаду судді Галабали Маркіяна Васильовича.

(4) Надати інформацію чи існували службові відносини та якого характеру між членами та співробітниками Вищої ради юстиції та адвокатом, керуючий Адвокатським бюро Маркіяна Галабали — Галабалою Маркіяном Васильовичем, під час виконання ним функцій заступника Голови Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції при Вищій раді юстиції, створеної відповідно до Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» та надати скан-копії всіх документів, які направлялись в його адресу Вищою радою юстиції та документів за його підписом, які надходили до Вищої ради юстиції.

(5) Надати інформацію, чи може суддя Вищого Антикорупційного Суду бути засновником або ж учасником громадських організацій, в тому числі тих які фінансуються за рахунок коштів іноземних організацій.

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Вища рада правосуддя

1 Attachment

Вища рада правосуддя

1 Attachment