Щодо судді Господарського суду міста Києва Яковенко Анни Валеріївни

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Питання дотримання суддями законодавства під час здійснення правосуддя є предметом широкої суспільної дискусії і стали темою чисельних публікацій в засобах масової інформації.

* * *

Зокрема, на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України було розміщено інформацію про те, що за результатами співбесід та кваліфікаційного оцінювання 23 липня 2018 року щодо судді Господарського суду міста Києва Яковенко Анни Валеріївни — зупинено кваліфікаційне оцінювання до набрання законної сили вироком суду. Також видання «Судовий репортер» повідомляло, що Шевченківським районним судом міста Києва слухається справа щодо судді Анни Яковенко, звинуваченої у постановленні неправосудного рішення – порушенні справи про банкрутство держкомпанії «Чорноморнафтогаз».

За даними сайту «ЧЕСНО» Яковенко Анна Валеріївна з 2005 по теперішній час є суддею господарського суду м. Києва (з 2010 року обрана на посаду судді безстроково). У червні 2016 року було розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.375 КК України (постановлення завідомо неправосудного рішення). Кримінальне провадження стосується факту винесення суддею незаконної ухвали, якою було порушено справу про банкрутство ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз».

За інформацією видання «Наші гроші» та відомостей з реєстру судових рішень, суддя Яковенко А. В. винесла ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» всупереч Закону України «Про трубопровідний транспорт», яким встановлено заборону на порушення справ про банкрутство відносно підприємств, заснованих НАК «Нафтогаз України». У подальшому Київський апеляційний господарський суд скасував вищевказану ухвалу з підстав порушення Закону України «Про трубопровідний транспорт».

За інформацією з веб-сайту «24 канал» та реєстру судових рішень, Печерський районний суд м. Києва відмовився обирати запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання для Яковенко А. В., просто зобов’язавши її прибувати за кожною вимогою до слідчого прокурора або до суду.

Окрім того, з реєстру судових рішень також випливає, що у травні 2017 року прокуратура подавала клопотання про звільнення судді від кримінальної відповідальності у зв’язку із зміною обстановки. На думку прокуратури, зміна обстановки полягала у тому, що злочин, у якому підозрюється суддя, втратив суспільну небезпечність через скасування ухвали Київським апеляційним господарським судом. Однак задоволення такого клопотання можливе за умови встановлення вини особи у вчиненні злочину. У зв’язку з тим, що суддя себе винною не визнала, то у задоволенні такого клопотання було відмовлено.

https://vkksu.gov.ua/ua/news/16-suddiw-w...
https://www.sud-report.org.ua/2018/06/u-...
https://chesnosud.org/judges/yakovenko-a...
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/608/...
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2512...

* * *

Відповідно до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

На підставі наведеного та керуючись статтею 34 Конституції України, статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати скан-копію Указу Президента № 608/2005 від 3 квітня 2005 року України про призначення вперше на посаду судді Господарського суду міста Києва Яковенко (Митрохіної) Анни Валеріївни.

(2) Надати скан-копії Присяги судді, Мотиваційного листа у якому викладаються мотиви бути суддєю, Подання Вищої ради правосуддя (або іншого уповноваженого органу) до Президента України про призначення вперше на посаду судді Господарського суду міста Києва Яковенко (Митрохіної) Анни Валеріївни.

(3) Надати скан-копію Постанови Верховної Ради України від 9 вересня 2010 року № 2512-VI про обрання безстроково судді судді Господарського суду міста Києва Яковенко (Митрохіної) Анни Валеріївни.

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Офіс Президента України

Не вдалося доставити листа розпоряднику. Можливо, ця адреса вже недійсна, в розпорядника переповнена пошта або вони відмовляються отримувати листи з Доступа. Ви можете спробувати написати їм з власної пошти