Щодо судді Господарського суду міста Києва Яковенко Анни Валеріївни

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Провідним органом, уповноваженим на забезпечення незалежності судової влади, її функціонування на засадах відповідальності, підзвітності перед суспільством, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів є Вища рада правосуддя.
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» до повноважень Вищої ради правосуддя віднесено вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів, а також забезпечення здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо суддів.

Частиною 1 статті 108 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що дисциплінарне провадження щодо судді здійснюють дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя у порядку, визначеному Законом України «Про Вищу раду правосуддя» та з урахуванням вимог цього Закону.

* * *

Питання дотримання суддями законодавства під час здійснення правосуддя є предметом широкої суспільної дискусії і стали темою чисельних публікацій в засобах масової інформації.

Зокрема, на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України було розміщено інформацію про те, що за результатами співбесід та кваліфікаційного оцінювання 23 липня 2018 року щодо судді Господарського суду міста Києва Яковенко Анни Валеріївни — зупинено кваліфікаційне оцінювання/до набрання законної сили вироком суду. Також видання «Судовий репортер» повідомляло, що Шевченківським районним судом міста Києва слухається справа щодо судді Анни Яковенко, звинуваченої у постановленні неправосудного рішення – порушенні справи про банкрутство держкомпанії «Чорноморнафтогаз».

https://vkksu.gov.ua/ua/news/16-suddiw-w...

https://www.sud-report.org.ua/2018/06/u-...

* * *

Відповідно до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

На підставі наведеного та керуючись статтею 34 Конституції України, статтями 1, 3, 4, 5, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію про кількість скарг поданих щодо судді Господарського суду міста Києва Яковенко Анни Валеріївни з початку діяльності Вищої ради правосуддя та результати їх розгляду.

(2) Надати інформацію про кількість рішень, якими суддю Господарського суду міста Києва Яковенко Анну Валеріївну було притягнуто до дисциплінарної відповідальності (із зазначенням виду дисциплінарного стягнення) за період з початку діяльності Вищої ради правосуддя.

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Вища рада правосуддя

1 Attachment