Щодо спецтехніки дарованої державою КНР

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Віктор Акименко, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Віктор Акименко

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

16 грудня 2016 року представники Китайської Народної Республіки церемоніально передали до Державної служби України з надзвичайних ситуацій 25 одиниць інженерної та автомобільної техніки, а також 32 одиниці спеціального обладнання.

Голова ДСНС генерал-майор сл.ЦЗ Микола Чечоткін під час передачі наголосив: "Техніку отримають Міжрегіональний центр швидкого реагування (м. Ромни, Сумської області), Спеціальні центри швидкого реагування (м. Київ та м. Дрогобич), Спеціальний авіаційний загін (м. Ніжин), Навчальний центр ОРС ЦЗ (м. Мерефа, Харківської області) та Державне підприємство «Мобільний рятувальний центр ДСНС України".

Але, в дійсності серед вищезазначених формувань дану техніку отримав лише Навчальний центр ОРСЦЗ і лише в кількості однієї одиниці (автокран в/п 75 т).

Не зважаючи на те, що техніка призначалася для аварійно-рятувальних формувань центрального підпорядкування (з тих причин, що є дуже специфічною, потужною та використання такої техніки в територіальних підрозділах є недоцільним), насправді всю техніку було направлено до територіальних органів ДСНС (крім вищезазначеного автокрану Навчального центру).

Більш того, розподілення було організоване за незрозумілим хаотичним принципом. Так, великий непрофесіоналізм розпорядників техніки є дуже помітним дивлячись на те, що три одиниці важкої гусеничної техніки були направлені в територіальні органи ДСНС в Київській, Чернігівській та Черкаській областях, які навіть не мають засобів доставки цієї техніки (тралів, тобто тягачів с напівпричепами-ваговозами). Але, найгірше те - що регіональні підрозділи (які за своїм призначенням охоплють більші території, аніж територіальні) залишилися без потужної спеціальної техніки.

У зв'язку з вищезазначеним, прошу надати відповіді на наступні питання:
1) За яким принципом органи матеріально-технічного забезпечення Апарату ДСНС здійснюють розподілення спеціальної, інженерної та автомобільної техніки? Якщо такого принципу немає взагалі, то коли він буде сформований?
2) На кожне аварійно-рятувальне формування центрального підпорядкування вистачило би по одному крану, екскаватору та бульдозеру. Такий комплект новітньої спецтехніки в регіональних підрозділах підвисив би рівень здатності до дій за призначення всієї системи ДСНС в цілому. Чому так зроблено не було?
3) Чи немає в хаотичному розподіленні техніки ознак корупційних правопорушень?

З повагою,

Віктор Акименко

Приймальня громадян МВС України, Міністерство внутрішніх справ України

1 Attachment

Нагришко Володимир Йосипович,

1 Attachment