Щодо службовців, які платили вищий відсоток внесків до пенсійного фонду

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Анастасія Дзюбак, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Анастасія Дзюбак

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Скільки на сьогоднішній день в Україні держслужбовців, які працюють на державній службі понад 10 років?
2. З 2000 по 2010 рік всі працюючі громадяни України платили збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 2%, а держслужбовців - 5%. З 2010 року розмір ЄСВ для громадян становив 2,6%, а для держслужбовців – 6,1%. Підвищені платежі аргументувались тим, що держслужбовці зможуть претендувати на спецпенсію. Проте нині спецпенсії для держслужбовців скасували і вони отримуватимуть пенсії за єдиною для всіх системою. Яким чином держава здійснюватиме відшкодування «переплат», які держслужбовці здійснювали роками?
3. Чому сплачуючи більший відсоток відрахувань рівень нарахування пенсії буде як для тих, хто платив менші виплати?
4. Чи передбачає Пенсійна реформа механізми для відшкодування держслужбовцям переплат до пенсійного фонду?
5. Чи є прецеденти звернення до суду різних рівнів, щодо повернення преплачених коштів держслужбовцям, що вийшли на пенсію?

З повагою,

Анастасія Дзюбак

Міністерство соціальної політики України

1 Attachment