Щодо розміру суддівської винагороди отриманої суддями Печерського районного суду міста Києва

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Провідним органом, у системі судової влади, що здійснює організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади з метою створення належних умов функціонування судів і діяльності суддів є Державна судова адміністрація.

ПІДСТАВИ ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ:

Відповідно до пункту 3 Положення «Про Державну судову адміністрацію України» одним з основних завдань Державної судової адміністрації України є організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади.

Відповідно до статті 130 Конституції України держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів. Розмір винагороди судді встановлюється законом про судоустрій.

Частиною 2 статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що суддівська винагорода виплачується судді з дня зарахування його до штату відповідного суду. Суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплат за: вислугу років; перебування на адміністративній посаді в суді; науковий ступінь; роботу, що передбачає доступ до державної таємниці.

Відповідно до пункту 6.1. Європейської хартії про Закон «Про статус суддів» від 10.07.1998 р. рівень винагороди за виконання суддями професійних обов’язків має бути таким, щоб захистити їх від тиску, що може спричинити вплив на їхні рішення або взагалі поведінку і таким чином вплинути на їхню незалежність та неупередженість.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію щодо розміру суддівської винагороди (посадового окладу та доплат), здійсненої судді Печерського районного суду міста Києва Писанцю Віталію Анатолійовичу протягом 2014 – 2018 років.

(2) Надати інформацію щодо розміру суддівської винагороди (посадового окладу та доплат) здійсненої судді Печерського районного суду міста Києва Матійчук Галині Олександрівні протягом 2014 – 2018 років.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ:

Посилання на Конституцію України:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%...

Посилання на Закон України «Про судоустрій і статус суддів»:
http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1402-...

Посилання на Положення «Про Державну судову адміністрацію України»:
http://zakon.rada.gov.ua/rada/show/vr012...

Посилання на Європейську хартію про Закон «Про статус суддів»:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_...

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Державна судова адміністрація України

1 Attachment

ТУ ДСА України в м.Києві,

2 Attachments

--