Щодо роз‘яснення окремих консульських питань

Олег Задорецький

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

1. Чи є наявність у неповнолітньої дитини власного паспорта громадянина України для виїзду за кордон (ПГУВК) перешкодою для внесення відомостей про цю дитину в ПГУВК її батьків в закордонних дипломатичних установах України?

2. Чи дозволяє закон звертатися за продовженням терміну дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон (ПГУВК) або оформленням нового в закордонну дипломатичну установу України в державі, яка відмінна від держави, де власник ПГУВК знаходиться на тимчасовому або постійному консульському обліку?

3. Прошу розтлумачити, яким саме чином закордонні дипломатичні установи України повинні сприяти поверненню військовозобов‘язаних громадян України в Україну відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів».

4. США, Канада, Мексика та країни Шенгенської зони вимагають для перетину їхніх кордонів мінімальний термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон (ПГУВК) три місяці. Водночас, в закордонних дипломатичних установах (ЗДУ) України термін дії ПГУВК можна продовжити не раніше, ніж за два місяці до його закінчення. Як власникам ПГУВК перетинати кордони вищезгаданих держав менше, ніж за три місяці, але більше, ніж за два до дати закінчення терміну дії ПГУВК, якщо в ЗДУ відсутні вільні місця для запису на отримання нового ПГУВК?

З повагою,

Олег Задорецький

Паспортний відділ Управління консульських послуг ДКС, Міністерство закордонних справ України

1 Attachment