Щодо розгляду дисциплінарної скарги на дії судді Печерського районного суду міста Києва Писанця В.А.

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

18.09.2018 року до Вищої ради правосуддя звернувся адвокат Олександр Плаван в моїх інтересах з метою притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Печерського районного суду міста Києва Писанця Віталія Анатолійовича.

ПІДСТАВА ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ:

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва Писанця В.А. від 12.04.2018 року у справі № 757/17128/18-к було задоволено клопотання слідчого про обрання відносно мене запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

При обранні запобіжного заходу слідчим суддею Писанцем В.А. не було перевірено достовірність доводів прокурора щодо оголошення мене в міжнародний розшук, та не надано належної оцінки отриманій органом досудового розслідування відповіді Інтерполу, якою відмовлено в оголошенні мене в міжнародний розшук у зв’язку з політичною вмотивованістю даної справи.

Слідчим суддею Писанцем В.А. було порушено правила заявлення самовідводу при розгляді клопотання щодо обрання відносно мене запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки 23.10.2017 року він самостійно подав повідомлення до Вищої ради правосуддя про втручання у (свою) діяльність судді щодо здійснення правосуддя Управлінням (Департаментом) спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, проте в той же час, вже після подання відповідного повідомлення здійснив розгляд клопотання, яке надійшло від прокурора цього ж Управління (Департаменту).

Зокрема, у повідомленні йшлося про ініціювання Управлінням (Департаментом) спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України кримінального переслідування судді з метою незаконного впливу на суд. Такі дії правоохоронного органу призвели до прямого та грубого порушення положень статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якими передбачено, суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання.

Більше того, слідчим суддею Писанцем В.А. не було взято до уваги порушення порядку вручення повідомлення про підозру мені, як спеціальному суб’єкту – адвокату.

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Повідомити чи визначено члена Вищої ради правосуддя, який проводитиме попереднє вивчення і перевірку дисциплінарної скарги та надати скан-копію протоколу авторозподілу скарги.

(2) Повідомити чи відкрито провадження у дисциплінарній справі щодо судді Печерського районного суду міста Києва Писанця Віталія Анатолійовича.

(3) Повідомити чи розглянуто дисциплінарну скаргу, повідомити про результати прийнятого рішення та надати скан-копію такого рішення.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ:

Посилання на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва Писанця В.А. від 12.04.2018 року у справі № 757/17128/18-к: http://reyestr.court.gov.ua/Review/73404...

Посилання на повідомлення судді Печерського районного суду міста Києва Писанця Віталія Анатолійовича про втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя подане 23.10.2017 року вхідний № 2785/0/6-17: http://www.vru.gov.ua/content/file/2785-...

З повагою,Володимир БОГАТИР

Вища рада правосуддя

1 Attachment