Щодо роботи родичів

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Прошу надати роз'яснення щодо наступного.
Чи може працювати людина на посаді електромонтера з обслуговування устаткування у школі, в якій його син працює директором? Електромонтер знаходиться у прямому підпорядкуванні завгоспа.

З повагою,
Іван

Національне агентство з питань запобігання корупції

Згідно із частиною першою статті 19 Закону, запит на інформацію − це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
Частиною п’ятою статті 19 Закону визначено, що запит на інформацію має містити, крім іншого, загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо.
Таким чином, суттєвою ознакою публічної інформації у сенсі Закону є її попередня фіксація. Тобто цей закон регулює відносини щодо доступу до інформації, яка вже існує, і не вимагає у відповідь на запит її створювати.
Ваш лист не відповідає вищезазначеним нормам Закону.
Запитувана Вами інформація стосується надання роз’яснень з питань застосування актів законодавства, тобто за своїм змістом є зверненням.
Прохання оформити відповідно до вимог ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» або ДСТУ 4163-2003 в залежності від статусу суб’єкта звернення.

показати цитоване