Щодо рішень військового командування про запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану

Лебедь Михайло Олексндровч

Доброго дня!

Як відомо, згідно зі ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», військове командування може самостійно або із залученням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати низку заходів тимчасового обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина в місцевостях, де введено воєнний стан. Судячи з інформації на офіційних веб-сайтах державних адміністрацій, рішення про такі тимчасові обмеження зараз ухвалюютья або безпосередньо військовим командуванням (https://bit.ly/2RXPn0g), або радами оборони (https://bit.ly/2CbhCDe, https://bit.ly/2Eg04Yo, https://bit.ly/2SANUNm, https://bit.ly/2EpeJkS), або головами держадміністрацій (https://bit.ly/2Lhgcu2).

З огляду на це, а також на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати мені:
1). копії рішень військового командування, які запроваджують тимчасові (на час воєнного стану) обмеження свободи пересування, прав на проведення відео-, кіно- та фотознімання, свободи вираження поглядів, свободи мирних зібрань, свободи асоціацій, права власності, трудових та інших конституційних прав і свобод людини та громадянина на територіях десяти областей України, де введено воєнний стан згідно з Законом України № 2630-VІІІ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»;
2). копії рекомендацій військового командування для ухвалення радами оборони, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування рішень, які запроваджують тимчасові (на час воєнного стану) обмеження свободи пересування, прав на проведення відео-, кіно- та фотознімання, свободи вираження поглядів, свободи мирних зібрань, свободи асоціацій, права власності, трудових та інших конституційних прав і свобод людини та громадянина на територіях десяти областей України, де введено воєнний стан згідно з Законом України № 2630-VІІІ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».

Копії документів прошу Вас надіслати або у письмовій формі на адресу: 87515, м.Маріуполь, пр.Миру, 85, а/c № 102, або в електронній формі (скан-копії документів або гіперпосилання на них) на електронну поштову скриньку сайту «Доступ до правди».

Прошу Вас надати відповідь на цей запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, як це визначено у ч. 1 ст. 20 Закону «Про доступ до публічної інформації». Готовий відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк у разі, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, як це визначено у ч. 2 ст. 21 Закону «Про доступ до публічної інформації».

Нагадую, що згідно з ч. 2 ст. 1 Закону «Про доступ до публічної інформації», публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Від імені колег заздалегідь дякую Вам за матеріали для нашого історико-юридичного дослідження перебігу першого в історії України правового режиму воєнного стану!

Лебедь Михайло Олександрович,
член правління ГО «Правозахисна ініціатива»
13.12.2018

Інна Заворотько,

1 Attachment

 

[1][IMG] ³ . [2]www.avast.com

References

Visible links
1. https://www.avast.com/sig-email?utm_medi...
2. https://www.avast.com/sig-email?utm_medi...

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]