Щодо результатів розслідування замаху та причетності публічно відомих осіб до замаху на російського журналіста Аркадія Бабченко

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

Питання результатів розслідування замаху та причетності публічно відомих осіб до замаху на російського журналіста Аркадія Бабченко мають високий суспільний інтерес, стали предметом широкої суспільної дискусії, чисельних публікацій в засобах масової інформації та судових позовів.

За повідомленнями в засобах масової інформації 30 серпня 2018 року Голосіївський районний суд Києва засудив бізнесмена Бориса Германа, підозрюваного в організації невдалого вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка до 4,5 років в'язниці після угоди зі слідством. За інформацією раніше наданою Генеральною прокуратурою України зазначений вирок не було оприлюднено з огляду на вимоги статті 25 Закону України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві».

Також, повідомлення в засобах масової інформації містять велику кількість суперечливої інформації щодо публічних осіб, які на думку авторів публікацій мають відношення та причетні до замаху на російського журналіста Аркадія Бабченко.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

На підставі наведеного та керуючись статтями 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію за результатами розслідування чи причетний до замаху на російського журналіста Аркадія Бабченко генерал-лейтенант Служби безпеки України Олександр Скіпальський?

(2) Надати інформацію за результатами розслідування чи причетний до замаху на російського журналіста Аркадія Бабченко колишній Народний депутат України Віктор Медведчук?

(3) Надати інформацію за результатами розслідування чи причетний до замаху на російського журналіста Аркадія Бабченко колишній Народний депутат України Михайло Бродський?

(4) Надати інформацію за результатами розслідування чи причетний до замаху на російського журналіста Аркадія Бабченко колишній депутат Державної Думи Російської Федерації Сергій Шишкарьов?

(5) Надати інформацію за результатами розслідування чи причетні до замаху на російського журналіста Аркадія Бабченко інші публічні особи?

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ:

Посилання на повідомлення на сайті ГОРДОН під заголовком «Фігурант справи Бабченка Пивоварник має зв'язки з українськими політиками і силовиками – ЗМІ»: https://gordonua.com/ukr/news/politics/f...

Посилання на повідомлення на сайті УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ під заголовком «За спробу організації замаху на Бабченка Герман отримав 4,5 роки в'язниці»: https://ukranews.com/ua/news/581395-za-s...

Посилання на повідомлення на сайті УКРАЇНСЬКА ПРАВДА під заголовком «Хто "вбивав" Бабченка: Кілер, організатор та замовник»: https://www.pravda.com.ua/articles/2018/...

Посилання на повідомлення на сайті УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ під заголовком «Генпрокуратура заборонила оприлюднювати вирок у справі про "вбивство" Бабченко»: https://ukranews.com/ua/news/596898-genp...

З повагою,

Володимир БОГАТИР

public, Генеральна Прокуратура України

1 Attachment