Щодо результатів публічного конкурсу з добору кандидатів для призначення членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України оголошеного Державною судовою адміністрацією України.

Володимир БОГАТИР

Доброго дня!

У зв’язку з визначенням переможця конкурсу з добору кандидатів для призначення членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України України на офіційному сайті Державної судової адміністрації України 15 квітня 2019 було оприлюднено повідомлення наступного змісту: «15 квітня 2019 року завершився публічний конкурс з добору кандидатів для призначення членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, під час якого проведено конкурсний добір кандидатів для призначення членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України: проведено співбесіди з кандидатами, розглянуто їхні мотиваційні листи та за результатами оцінювання визначено переможця конкурсу. Комісією за результатами проведеного публічного конкурсу з добору кандидатів для призначення членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України переможцем конкурсу визначено Остапця Сергія Леонідовича і рекомендовано Голові Державної судової адміністрації України для призначення членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України».

Питання строків повноважень членів ВККС мають високий суспільний інтерес, стали предметом широкої суспільної дискусії, чисельних публікацій в засобах масової інформації та судових позовів.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Згідно статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

На підставі наведеного та керуючись статтями 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, —

ПРОШУ:

(1) Надати інформацію чи призначено на даний момент Остапця Сергія Леонідовича членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Якщо ні, то на коли планується таке призначення. В разі, якщо призначено, то надати скан-копію відповідного документу.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ:

Посилання на повідомлення Державної судової адміністрації України 15 квітня 2019 на офіційному сайті: https://dsa.court.gov.ua/dsa/pres-centr/...

Посилання на повідомлення на сайті виданння «Закон і Бізнес» під заголовком «У ДСАУ де-факто визнали відсутність повноважень у члена ВККС С.Щотки»: https://zib.com.ua/ua/136852-u_dsau_de-f...

З повагою,

Володимир БОГАТИР

Державна судова адміністрація України

 

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Посилання