Щодо проведення спеціальної перевірки та допуску до державної таємниці керівника АТ "Укрзалізниця"

Олександр Рудомовський

Доброго дня!
Відповідно до статті 56 Закону України «Про запобігання корупції» стосовно осіб, які претендують на зайняття посад з підвищеним корупційним ризиком, перелік яких затверджується Національним агентством, проводиться СПЕЦІАЛЬНА ПЕРЕВІРКА.
Згідно із Переліком, що затверджений Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 17.06.2016 №2 (зі змінами), посади керівників суб’єктів господарювання державної форми власності та їх заступників, призначення яких здійснюється державними органами ВІДНЕСЕНО ДО ПОСАД З ВИСОКИМ ТА ПІДВИЩЕНИМ РІВНЕМ КОРУПЦІЙНИХ РИЗИКІВ.

Спеціальній перевірці підлягають відомості про особу, яка претендує на зайняття посади, зазначеної в частині першій статті 56, зокрема щодо наявності в особи ДОПУСКУ ДО ДЕРЖАВНОЇ ТАЄМНИЦІ, ЯКЩО ТАКИЙ ДОПУСК НЕОБХІДНИЙ ЗГІДНО З КВАЛІФІКАЦІЙНИМИ ВИМОГАМИ ДО ПЕВНОЇ ПОСАДИ.
Організація проведення спеціальної перевірки кандидатів на зайняття посад, призначення (обрання) на які здійснюється Кабінетом Міністрів України покладається на Міністра Кабінету Міністрів України або їх заступників (ст. 56 Закону Про запобігання корупції)

Статтею 20 Закону України «Про державну темницю» встановлено, що дозвіл на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, НЕ НАДАЄТЬСЯ, якщо відсутні умови для провадження такої діяльності, передбачені цією статтею, а також ЯКЩО КЕРІВНИК ПІДПРИЄМСТВА, УСТАНОВИ, ОРГАНІЗАЦІЇ НЕ Є ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ АБО НЕ МАЄ ДОПУСКУ ДО ДЕРЖАВНОЇ ТАЄМНИЦІ.

Статутом акціонерного товариства «Українська залізниця», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 р. № 735 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2018 р. № 938) визначено, що предметом діяльності товариства є: ПРОВАДЖЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З ДЕРЖАВНОЮ ТАЄМНИЦЕЮ; (пп. 104 п.7)

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:

1. Чи проводилась спеціальна перевірка щодо Желько Марчека, на якого постановою КМУ від 05.02.2010 №64-р, тимчасове покладення виконання обов’язків голови правління акціонерного товариства “Українська залізниця”.

2. Враховуючи відсутність вимоги щодо допуску до державної таємниці кандидата на посаду голови правління, чи погоджувалися зазначені вимоги з КМУ.

З повагою,

Олександр Рудомовський

Publishinfo, Кабінет Міністрів України

1 Attachment

Відповідь у вкладеному файлі.

показати цитоване