Щодо причетності до підривної діяльності

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Петренко Микола, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Петренко Микола

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

На посаді позаштатного співробітника ГУ СБ України в Донецькій та Луганській області працює підполковник запасу органів СБ України Ушаков Михайло Віталійович.
Зазначену особу, як таку, що закінчувала внз КДБ СРСР та таку, що виконувала злочинні вказівки колишнього керівництва СБУ під час проходження служби в Управлінні СБ України в Донецькій було люстровано в 2014 році.

За даними ЗМІ, Ушакова М.В., під час проходження служби в органах СБ України при спробі незаконного перетину кордону з Російською Федерацію під приводом оздоровлення у закладах ФСБ РФ було затримано співробітниками ФСБ РФ.

Під час потрапляння у компрометуючу ситуацію, Ушакова М.В. опитували контррозвідувальні підрозділи органів безпеки країни агресора, отримували письмові пояснення та інші докумени за його підписом стосовно форм та методів роботи органів СБ України.

Після видворення Ушакова М.В. за межі Росії, в порушення вимог НПА СБ України, службове розслідування за фактом потрапляння у компрометуючу ситуацію та контррозвідувальне опитування останнього з приводу контактів із спецслужбою іншою держави не проводились.

Не зважаючи на порушення Ушаковим М.В. законодавства Російської Федерації у сфері охорони державного кордону та відповідної заборони в'їзду, останньому, на запрошення оздоровчого закладу, що структурно входить до ФСБ Росії, органами ФСБ було дозволено перетнути держкордон РФ наступного тижня.

На теперішній час, Ушаков М.В., якого без відповідної перевірки призначили на посаду позаштатного співробітника СБ України, з офіційних позицій, представляючись діючим начальником підрозділу органів СБ, постійно контактує з представниками державної влади з питань, що не стосуються компетенціїї СБУ, підтримує сталі телефонні контакти із колишніми співробітниками органів СБ україни, що зрадили присязі, та перейшли на бік ворога.
У якості альтернативного засобу зв'язку із представниками т.зв.
ДНР використовує свою дружину та доньку, що періодично відвідують м. Донецьк під різними приводами.

З урахуванням зазначеного, прошу повідомити, чи виділений Ушаков М.В. в оперативне вивчення в рамках відповідних оперативно-розшукових справ, як особа, що закінчувала внз КДБ СРСР, потрапляла у компрометуючі ситуації на території іншої держави, мала доступ до державної таємниці, не приховувала своїх українофобських поглядів, постійно контактує із представниками правоохоронних органів т.зв." ДНР"

З повагою,

Петренко Микола

Public, Служба безпеки України

1 Attachment